Czy dzięki bonom turystycznym Polacy chętniej wyjeżdżają?

2020-08-20 21:10:24 (ost. akt: 2020-08-20 12:58:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Czy bon turystyczny na każde dziecko zachęcił Polaków do wakacyjnych wyjazdów? Zapytaliśmy czytelników, czy skorzystali lub zamierzają z niego skorzystać. Zdecydowana większość potwierdza, że ich zdaniem bon to bardzo dobry pomysł.
Bon turystyczny 500 plus można wydać wyłącznie na cele wakacyjne i wypoczynek. Można zapłacić nim za kolonie, obozy młodzieżowe, noclegi. Wystarczy zgłosić taką wolę przy rezerwacji noclegu lub innych wydatkach wakacyjnych. Trzeba się także upewnić, że w firma, w której chcemy zrealizować bon 500 plus na wakacje, jest zarejestrowana na odpowiedniej liście. Została ona przygotowana i opublikowana przez Polską Organizację Turystyki.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych w formie bonu turystycznego otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Aneta SkowronAneta Skowron, mama 3 dzieci:
— Jestem zadowolona z tej formy pomocy. Było to spore wsparcie dla naszej rodziny. Spędziliśmy z dziećmi 5 dni w ośrodku nad jeziorem. Początkowo obawiałam się , że nie będę umiała sobie poradzić z wypełnieniem potrzebnego wniosku. Ale nie było tak źle. Najpierw trzeba zarejestrować się na platformie elektronicznej ZUS. Po weryfikacji wniosku dostajemy elektroniczny bon turystyczny w postaci wiadomości tekstowej na wskazany przez osobę uprawnioną numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Początkowo wiele osób myślało i mówiło, że otrzymamy pieniądze, jednak w rzeczywistości dostajemy kod elektroniczny. Można go wykorzystać przy zamawianiu noclegów, wyżywienia i innych usług wakacyjnych. My zapłaciliśmy za noclegi z wyżywieniem tym bonem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a dzieci przeżyły piękne chwile. Uważam, że taka forma wsparcia jest lepsza i zmobilizuje rodziców do wyjazdów z dziećmi.

Arkadiusz Karwowski z rodzinąArkadiusz Karwowski, tata 2 dzieci:
— Pozytywnie oceniam przyznanie na dzieci bonu turystycznego. W pierwszych dniach sierpnia złożyliśmy wniosek o jego przyznanie. Już przed pandemią mieliśmy zaplanowany urlop nad morzem. Ucieszyliśmy się z informacji, że otrzymamy dodatkowe pieniądze na dzieci. W miejscu, do którego się wybieramy, możemy użyć bonów. Już to sprawdziliśmy. Jedziemy więc i nie zamierzamy przeliczać każdej wydanej złotówki. Mieliśmy zaoszczędzone pieniądze na wyjazd, ale bez większych szaleństw. Teraz będziemy mogli sobie pozwolić na jakieś pamiątki, zwiedzanie. Marzeniem dzieci jest by popłynąć statkiem, myślę, że będziemy mogli sobie na to pozwolić. Uważam, że bon pozwoli wielu rodzicom na uatrakcyjnienie wakacji, bądź wykorzystanie pieniędzy w późniejszym terminie na ferie lub wyjazd weekendowy...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (20 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. He #2962890 | 91.233.*.* 22 sie 2020 15:40

  Ciekawe ilu krytykujacych skorzysta z bonu, ilu korzysta z 500+,Nie chcę się tego czytać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. X #2962296 | 89.228.*.* 21 sie 2020 10:15

   Jak słucham te PROPAGANDOWE pozytywne opinie na temat bonu turystycznego. To w pierwszej chwili myślę o filmie "SEKSMISJA" jak to Albert i Maksymilian byli bardzo zadowolone o zmianie swojej płci:-)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. 2 000 000 000 zł #2962223 | 83.3.*.* 21 sie 2020 07:51

   Rozdawnictwo nigdzie nie sprawdziło się... czas pokaże czy sprawdzi się u nas

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  3. tak kupowali ludzi #2962214 | 37.8.*.* 21 sie 2020 06:56

   że już jest 109 miliardów długu! I wiecie kto to spłaci? Wy frajerzy.... Oni sobie podniosę jeszcze pensje i pasibrzuchom będzie dobrze

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. j. #2962212 | 83.5.*.* 21 sie 2020 06:55

    Rozdawnictwo pisowskie kwitnie! Już 110 miliardów deficytu a co dalej? "Polska w ruinie" - naczelne hasło wyborcze PiS.... A jak się wirus roznosi przy intensywnej turystyce - żadne maseczki nie pomogą!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)