Pacjent stacji dializ w Olsztynie zakażony koronawirusem

2020-08-20 11:04:59 (ost. akt: 2020-08-20 11:20:04)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 20 sierpnia o 767 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym województwie zachorowało 13 kolejnych osób, a jedna osoba zmarła.
Wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem znalazły się trzy osoby z Olsztyna i tyle samo z powiatu Olsztyńskiego. Jedną z osób z pozytywnym wynikiem testu okazał się pacjent stacji dializ w Olsztynie.

— Tu będziemy prowadzić dość szerokie działania związane z tą stacją dializ. Jest to osoba dializowana przez dłuższy okres czasu w dwudobowych odstępach. Kwarantannie zostaną poddane osoby, które miały bezpośrednią opiekę nad pacjentem, a także osoby odpowiedzialne za zorganizowany transport chorego oraz współtowarzysze podróży. Tych osób trochę będziemy mieli, podejrzewam, że nawet kilkanaście — mówi Janusz Dzisko, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jedna osoba z naszego regionu zmarła. Jest to 82-letnia kobieta z Olsztyna, która hospitalizowana była w szpitalu w Ostródzie. Kobieta miała choroby współistniejące.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl