Komputery trafiły do dzieci i młodzieży z rodzinnej pieczy zastępczej

2020-08-19 13:28:28(ost. akt: 2020-08-19 13:40:21)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Dzięki darowiźnie przekazanej przez warszawską firmę podopieczni rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka prowadzonych przez Powiat Olsztyński otrzymali 15 notebooków marki Lenovo.
Tuż po ogłoszonym w kraju stanie epidemicznym pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie skontaktowali się telefonicznie ze wszystkimi 144 rodzinami zastępczymi, gdzie wychowuje się 304 dzieci z pytaniem o ich stan zdrowia, posiadane środki ochrony osobistej oraz o to, jak radzą sobie z zakazem przemieszczania się, czy nauką zdalną wychowanków.

Ponad 30 rodzin zastępczych zgłosiło chęć posiadania komputera lub laptopa, połowa z nich, jak się okazało, w ogóle nie miała w domu sprzętu komputerowego.

PCPR w Olsztynie rozpoczęło więc poszukiwania dodatkowych możliwości ich wsparcia.
— W kwietniu wystąpiliśmy do około 30 firm i fundacji na terenie całej Polski z zapytaniem, czy mogłyby wspomóc naszych wychowanków pieczy zastępczej w postaci darowizny sprzętu komputerowego — opowiada Aneta Markowska z PCPR w Olsztynie. — Na nasz apel odpowiedziała Fundacja EY współpracująca z firmą Ernst & Young Usługi Finansowe Audyt. Dzięki temu na początku lipca podpisaliśmy umowę darowizny kwoty pieniężnej w wysokości 43 tys. zł, dzięki której kupiliśmy 15 notebooków marki Lenovo wraz z torbami oraz 15 myszy optycznych — dodaje.

W środę (19 sierpnia) starosta olsztyński spotkał się z przedstawicielami rodzinnej pieczy zastępczej i przekazał im komputery. 12 zestawów komputerowych trafiło do rodzin zastępczych, które nie posiadały w domu takiego sprzętu, a 3 do rodzinnych domów dziecka z największą liczbą dzieci w wieku szkolnym.

— COVID-19 wywrócił do góry nogami nie tylko gospodarkę, ale też codzienność Polaków, w tym uczniów, którzy musieli się przystosować do nauki zdalnej. Bez sprzętu elektronicznego to w zasadzie niemożliwe, dlatego się cieszę, że podopieczni realizowanej przez nas pieczy zastępczej mogą liczyć na sprawne i skuteczne działania PCPR-u — mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, przekazując sprzęt rodzinom zastępczym. I dodał: — Jestem też wdzięczny fundatorowi, który wykazał się otwartym sercem, zrozumieniem i przekazał środki na wsparcie naszych wychowanków. Mam nadzieję, że komputery będą dzieciom dobrze służyły.

Źródło: Starostwo Powiatowe w OlsztynieCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl