Interwencja, która pozbawiła go zdrowia i marzeń...

2020-08-19 19:10:10(ost. akt: 2020-08-19 13:15:14)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne/Paweł Godlewski

W sobotę 15 sierpnia runęły marzenia Sebastiana, pewnego 16-latka z Prostek. Utalentowany pomocnik lokalnej drużyny piłkarskiej doznał fatalnego urazu. Wstępna diagnoza jest przerażająca: paraliż od szyi w dół.
KS Pojezierze Prostki to klub piłkarski rywalizujący w A-Klasie województwa warmińsko-mazurskiego. Do nowego sezonu klub spod Ełku przygotowywał się rzetelnie. Dzięki serii rozegranych spotkań kontrolnych młoda kadra miała okazję zdobyć cenne doświadczenie. Zadbano także o komfort kibiców. Niedawno klub zakończył realizację projektu „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, dzięki któremu odświeżono stadion w Prostkach. Zwiastunem dobrego sezonu był dla piłkarzy z Prostek wynik ostatniego spotkanie kontrolnego, w którym Pojezierze wygrało 7:4 z juniorami Warmii Grajewo.

Nowy sezon dla Pojezierza rozpoczął się w sobotę 15 sierpnia. Na Stadionie Leśnym w Prostkach zameldowała się ekipa UKS Rony 03 Ełk. Gdy o godz. 16 rozległ się pierwszy gwizdek sędziego inaugurujący spotkanie, nikt nie mógł przewidzieć tragedii, jaka za chwilę się wydarzy.

23. minuta meczu. Zawodnicy UKS Rona szykują się do rozegrania zasądzonego na ich korzyść rzutu wolnego. Piłka szybuje w stronę bramki Pojezierza, z interwencją rusza bramkarz. Ale nie tylko on.

Do piłki skacze również Sebastian Ocimek, 16-letni pomocnik gospodarzy. W tej roli sprawdza się świetnie, w czym pomagają mu doskonałe warunki fizyczne — Sebastian ma 190 cm wzrostu. Niestety zderza się w interweniującym zza jego pleców kolegą-bramkarzem. Obaj lądują na murawie. Sebastian już się z niej nie podniesie...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w środowym (19 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ojciec i dziadek #2961797 | 5.172.*.* 19 sie 2020 23:43

    Mogę tylko współczuć licząc na lekarzy cudotwórców.Życzę powrotu do zdrowia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #2961710 | 46.186.*.* 19 sie 2020 19:31

    o masakra...!!! Mam nadzieję, że diagnoza jest błędna i będzie lepiej

    odpowiedz na ten komentarz