Powiązali posłów z sędziami

2020-08-17 10:19:13 (ost. akt: 2020-08-17 10:49:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W ekspresowym tempie posłowie przyjęli ustawę zakładającą znaczne podwyżki dla parlamentarzystów i najważniejszych urzędników w państwie. Pensję ma dostawać też Pierwsza Dama. Przy okazji Sejm podwyższył też subwencje dla partii.
Posłowie pokazali, że jak chcą, to potrafią szybko i bez kłótni przeforsować ustawę. Tak było w ubiegły piątek, tyle że też trudno się dziwić tej wyjątkowej sprawności Sejmu i zgodności posłów, bo rzecz szła o podwyżki dla parlamentarzystów i osób piastujących najważniejsze stanowiska państwowe.

Sprawa podwyżek nieoczekiwanie znalazła się w porządku piątkowych obrad Sejmu, czym byli zaskoczeni nawet niektórzy posłowie. W czwartek wieczorem projekt jednogłośnie ( za byli więc także posłowie opozycji ) poparła sejmowa komisja regulaminowa, a chwilę później pojawił się na sejmowych stronach.

W uzasadnieniu ustawy można przeczytać, że głównym celem nowelizacji jest podjęcie próby urealnienia wynagrodzeń wypłacanych osobom pełniącym funkcje publiczne, które na skutek braku wzrostu wynagrodzeń przez ostatnie lata, a nawet ich obniżenia o 20 proc. (co miało miejsce w 2018 r. w stosunku do posłów, senatorów i grupy pracowników samorządowych), pozostały na niskim poziomie wynagradzania, nieadekwatnym do wzrostu przeciętnego czy minimalnego wynagrodzenia w tym samym okresie.

W piątek ustawa jak burza przeszła przez Sejm. Była zgodność, nie było blokowania mównicy. Za ustawą głosowało 386 posłów, a wśród 33 posłów, którzy byli przeciw, nie było żadnego z Warmii i Mazur. Jedynie posłowie Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij wstrzymali się od głosu. W głosowaniu nie brała udziału Monika Falej...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (17 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czytelnik #2960762 | 83.15.*.* 17 sie 2020 22:01

  Suweren kasę dostał. Zagłosowaliście na PiS to teraz mordka w kubeł i żryjcie ryż.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pisiek #2960652 | 83.10.*.* 17 sie 2020 17:19

  Kaczor mówił ,że do władzy nie idzie się lo pieniądze a tu ....stwo....Wyj. starych pietdzieli .....k....wiecznie mało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawski #2960604 | 83.9.*.* 17 sie 2020 13:32

  Ciekawe ..któż to -personalnie rzecz ujmując- ..był inicjatorem tego pomysłu -a teraz "władzom +".? Minął okres rozdawania ..zaczyna się era rozkradania ..a stąd już do epoki "upadku"...jeden krok. ps. Narodzie ...uważaj ..jak i kogo wybierasz ....bo zostaniesz "goły i wesoły ",a krajem rządzić będą p"osły" i arcy"matoły" . Przecież nikt ich nie zmuszał by kandydowali do parlamentu...ministerstwa ..premiera...prezydenta ....nie mówiąc już o pierwszej "damie".....mogli równie dobrze ubiegać się o stanowisko kelnera .....murarza....operatora dźwigu ..górnika..No tak ...tyle tylko że tam trzeba wykonać faktyczną pracę ..a w parlamencie wystarczy "pi........ć" w stołek....tzn. w ławę poselską.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. C#@12yt #2960601 | 82.177.*.* 17 sie 2020 13:19

  Nasza "klasa polityczna" / w cudzysłowie bo to żadna klasa a dno moralne/ pokazała jaka jest naprawdę bez górnolotnych odezw do wyborców. Jak szef Bu dka zreflektowałem się i od tej chwili nie uznaję ich /wszystkie opcje polityczne/ za reprezentantów a już na pewno nie za moich reprezentantów. Olewam wasze gadki jacy to jesteście pracowici i służycie narodowi. Musimy was wszystkich zwolnić /jak Białorusini Łukaszenkę/ i wybrać nowych w mniejszej ilości. Najwyżej 50 osób. Starczy. Mniej będzie pyskówek w Sejmie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 5. zx #2960547 | 83.21.*.* 17 sie 2020 11:08

  Ciekawe, kto te pensje ustalał sędziom....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz