Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2020-08-14 15:29:21 (ost. akt: 2020-08-14 16:20:24)
Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątek (14 sierpnia) w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęły się one od oficjalnego odsłonięcia tablicy pamiątkowej z orłem 1920 r. na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie.
Tablica powstała dzięki panu Andrzejowi Sassynowi, honorowemu prezesowi Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

W dalszej kolejności odprawiona została uroczysta Msza święta pontyfikalna w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w intencji żołnierzy i pracowników wojska, pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.

Główna część uroczystości odbyła się na Placu Solidarności, gdzie została podniesiona flaga Rzeczypospolitej Polskiej i odegrany hymn państwowy. Ponadto, wystąpienia okolicznościowe, wykonanie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny oraz pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wojewoda Artur Chojecki w swym wystąpieniu przypomniał, że „100 lat temu, pod Warszawą, rozegrała się bitwa, powszechnie uznawana za jedną z najważniejszych w dziejach Europy i świata. W bitwie warszawskiej nasi żołnierze zwycięsko odparli wojska bolszewickie i na prawie dwadzieścia lat obronili Polaków oraz inne narody od szerzącej się ideologii bolszewickiej i uchronili przed zaborczością systemu komunistycznego”.

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Olsztynie


Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD