Za nami Festiwal Rodziny Online

2020-08-14 12:16:03(ost. akt: 2020-08-14 15:56:50)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W tym roku miniwywiady na temat rodzicielstwa, komunikacji interpersonalnej, zdrowego trybu życia i ekologii odbyły się w formie zdalnej. To już druga edycja projektu Dla Dobra Wspólnego, który zachęca do działania na rzecz innych rodzin.
W tym roku, ze względu na pandemię Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Olsztynie zorganizowało Festiwal Rodziny w formie zdalnej. Odbył się on w dniach 3-7 sierpnia na Facebooku. To część projektu Dla Dobra Wspólnego, współfinansowanego przez Unię Europejską. Udział w akcji brali m.in. wolontariusze, przyjaciele oraz zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy.

Cel wydarzenia? Promowanie świadomości ekologicznej i zdrowego trybu życia, a także budowania zdrowych relacji z innymi, zwłaszcza dziećmi. Fragmenty filmu powstawały w domach, tworząc ostatecznie jedną całość.

— Na początku mieliśmy być na targach rękodzieła organizowanego przez Małgorzatę Białoszewską, założycielkę manufaktury Zmydlona.pl, ale w związku z pandemią termin został przesunięty — opowiada jedna z organizatorek. — Nie mogliśmy tego zrobić stacjonarnie, tak jak w tamtym roku, więc zdecydowaliśmy, że zrobimy festiwal w formie online. Nie było to na żywo, bo nie dalibyśmy rady, nikt nie miał wcześniej doświadczenia ani z montażem filmu, ani z występem przed kamerą, ale i tak myślę, że wyszło fajnie.

Codziennie pojawiała się jedna ze stref. Dotyczyły one edukacji, urody, zdrowego stylu życia, sztuki i majsterkowania. Użytkownicy mogli wysłuchać porad specjalistów oraz zdobyć nagrody. Podjęto tematykę związaną m.in. z chustonoszeniem, pielęgnacją dłoni, rodzinnymi ćwiczeniami oraz spędzaniem czasu z dzieckiem, np. podczas wspólnych prac w ogrodzie.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na co dzień troszczy się o zdrowie, rozwój i bezpieczeństwo maluchów. Dodatkowo dba o to, żeby miały odpowiednie warunki mieszkaniowe, równość szans życiowych oraz poczucie godności. Pomagając najmłodszym, TPD chroni maluchy przed patologią, zapobiega dorastaniu poza rodziną, wyrównuje szanse dzieci niepełnosprawnych lub przewlekle chorych, łagodzi skutki ubóstwa, walczy o prawa człowieka oraz upowszechnia i inicjuje kulturę pedagogiczną. Dodatkowo jako ruch społeczny czynnie przeciwdziała zagrożeniom ekologicznym i zdrowotnym, a także zachęca do tego resztę społeczeństwa.

ACH


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl