Quantcast

Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kompletnie pijani rodzice „opiekowali się” dwójką dzieci w Olsztynie

2020-08-10 13:27:54 (ost. akt: 2020-08-10 14:21:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Olsztyńscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie nietrzeźwi rodzice mieli „opiekować” się dwójką dzieci w wieku 7 i 3 lat. Nieodpowiedzialni opiekunowie byli tak pijani, że zasnęli nie reagując na wołanie dzieci.

Zobacz także: Opiekowali się dzieckiem, choć byli pijani i mieli problemy z utrzymaniem równowagi Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się swoim dwuletnim dzieckiem. W organizmie mężczyzny krążyło 1,5 promila...
Zobacz także: Piątka dzieci pod opieką pijanych rodziców Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu Ojciec miał dwa promile alkoholu, matka trzy. Pod ich opieką znajdowały się dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Dzieci zostały zabrane do placówek opiekuńczych.
Zobacz także: 4-latek ubrany jedynie w bieliznę biegał po ulicach miasta. Rodzice w tym czasie spali pijani 4-latek ubrany jedynie w bieliznę biegał po ulicach miasta. Rodzice w tym czasie spali pijani Czujność i odpowiedzialność dzielnicowego z Kętrzyna sprawiła, że nie doszło do kolejnej tragedii z udziałem dziecka. Pozbawiony opieki 4-latek spacerował...
Do zdarzenia doszło w niedzielę (9 sierpnia) około godziny 16:00. Oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad dziećmi przez rodziców mogących znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Niepokój zgłaszającego wzbudziło nawoływanie jednego z dzieci, które od blisko pół godziny wołało „tato, tato…”.

Interweniujący policjanci w mieszkaniu usytuowanym na parterze dostrzegli dwójkę małych dzieci w wieku 3 i 7 lat. Ponieważ w mieszkaniu nie widać było żadnej osoby dorosłej, policjanci poprosili starsze dziecko o to, aby otworzyło okno przez które jeden z funkcjonariuszy wszedł do środka. Okazało się, że w środku znajdowały się dwie dziewczynki, które wskazały pokój, w którym kompletnie pijani spali ich opiekunowie. Parę z trudem można było dobudzić, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Mundurowi wylegitymowali dwie osoby: mężczyznę w wieku 33 i kobietę w wieku 32 lat. Kontakt z nimi był utrudniony. Badanie alkomatem zarówno w organizmie kobiety jak i mężczyzny wykazało stężenie alkoholu przekraczające dwa promile.

Z interwencji policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która niezwłocznie zostanie przekazana do sądu rodzinnego, aby ten dokładnie zbadał, czy swoim zachowaniem, nieodpowiedzialni rodzice nie narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

Dziećmi do momentu wytrzeźwienia ich opiekunów zaopiekowała się sąsiadka.

Policja przypomina, że nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dziecko nie jest w stanie samodzielnie się obronić ani prawidłowo ocenić zagrożenie, na jakie wystawia je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Niemniej ważnej jest to, aby osoby będące świadkami krzywdy nie wahały się powiadomić Policję.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. On #2958620 | 83.5.*.* 11 sie 2020 14:08

  To teraz rodzinę podkładają trzeźwi policjanci

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piotr 102 #2958596 | 95.160.*.* 11 sie 2020 13:13

  Załamałali się aresztowali Margot.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. stara baba #2958470 | 88.156.*.* 11 sie 2020 09:25

  Czyż nie można było w tym artykule dodać przynajmniej nazwę osiedla,jeśli nie nazwę ulicy? W każdym artykule GO są takie niedoinformowania,że niewiele się z nich można dowiedzieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tomasz #2958403 | 31.0.*.* 11 sie 2020 07:17

   500+ oprocentowali najlepiej jak można

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kolo #2958331 | 81.190.*.* 10 sie 2020 22:40

   Olsztyn przyspiesza!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (19)