Ukradł rower spod kościoła

2020-08-10 12:06:31(ost. akt: 2020-08-10 12:11:18)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Łupem 19-latka padł jednoślad pozostawiony przed kościołem. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Lubawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży roweru. Funkcjonariusze ustalili, że jedna z mieszkanek miasta pojechała jednośladem do kościoła na mszę, jednak po zakończeniu nabożeństwa jednośladu nie było już pod budynkiem. W trakcie czynności policjanci ustalili, że moment kradzieży został zarejestrowany przez kamery monitoringu, na którym rozpoznali sprawcę kradzieży jednośladu. Rower został odzyskany po kilku minutach przez policjanta wracającego do domu po służbie. Sprawca kradzieży kiedy zauważył funkcjonariusza porzucił jednoślad i uciekł. Jednak zaraz został zatrzymany przez patrol policji i przetransportowany do komisariatu. Jak się okazało 19–latek nie miał w zamiarze zabrania roweru. Oświadczył, że chciał tylko nim pojeździć i odstawić na miejsce. Mundurowi ustalili, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

To jedna z czterech kradzieży rowerów, do których doszło podczas minionego weekendu na terenie powiatu iławskiego.Policjanci apelują!!!
Okazja czyni złodzieja – pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów.

Przypominamy!

- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu.
- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany, taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.


eka/KPP Iława
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. spieszył sie do synagogi #2958373 | 88.156.*.* 11 sie 2020 00:30

    omawijali co komu i ile na BIAłorusi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz