Dostaną grant, by wspierać turystykę

2020-08-07 16:44:58 (ost. akt: 2020-08-07 16:50:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Zarząd województwa przyznał kolejne granty turystyczne organizacjom pozarządowym. W drugiej edycji konkursu w 2020 roku dotacje otrzyma osiem projektów.
- Cieszę się, że dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego udaje się pozytywnie wpłynąć na kształtowanie turystycznego wizerunku regionu - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - W pierwszej edycji konkursu, która odbyła się na początku roku, dofinansowanie otrzymały cztery organizacje pozarządowe i wspieraliśmy głównie projekty związane z e-marketingiem i innowacyjnymi rozwiązaniami w turystyce. Obecnie formuła naszego konkursu, na który przeznaczyliśmy łącznie 90 tys. zł, nieco się zmieniła.

W tej inicjatywie organizacje pozarządowe mogły zdobyć grant na wydanie niekomercyjnych regionalnych publikacji turystycznych promujących turystykę w województwie.

Na wsparcie mogły również liczyć działania mające na celu podniesienie kompetencji kadr turystycznych poprzez poszerzenie wiedzy o produktach wizerunkowych regionu.

Ostatecznie dofinansowanie otrzyma osiem organizacji z każdego zakątka Warmii i Mazur.

Wszystkie działania wpisują się w zakres zadania wymienionego w art. 4 ust. 1 pkt 19 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie: turystyka i krajoznawstwo.

Tytuły projektów i nazwy organizacji, które zdobyły dotacje:


Źródło: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolo #2957457 | 31.0.*.* 8 sie 2020 09:49

    Tych turystów i tak jest więcej niż mazury bez szkody dla mieszkańców i środowiska mogą przyjąć. Już dziś jeziora zmieniają się w jeden wielki ściek i nie można znaleźć spokojnego miejsca. Tabuny wszędzie walesajacych się turystów rozsiewajacych zarazę a tu jeszcze na ich być więcej. Kto za tym stoi, kto ma w tym interes żeby jeszcze zwiększać rabunkowa gospodarkę, dlaczego utrwala się niekorzystna strukturę gospodarczą regionu etc. I kto za tym lobbuje (domyślam się kto i bynajmniej nie są to mieszkańcy i nie jest to w interesie mieszkancow). Tu potrzeba budowy dobrej infrastruktury komunikacyjnej i normalnych stabilnych całorocznych miejsc pracy w nowoczesnych gałęziach gospodarki a nie brniecie w prosta usługę turystyczną którą niewiele daje per capita i ma niewielką wartość dodaną. To nie daje ani rozwoju ani choćby sensownego przetrwania. Korzyść mają nirliczni i to z reguły spoza regionu. Kończy się sezon to pakują manele i już ich tu nie ma. Korzystają z naszych zasobów nie dając nic poza degradacją środowiska. To jest myślenie wynikające ze facto z braku pomysłu na region. Taka jest prawda. Nie przynosi to żadnych efektów i w obecnej sytuacji nawet gdyby tych turystów było 3 razy tyle to i tak region bogatszy nie będzie. Przeciwnie, trzeb a będzie ładować coraz więcej kasy w likwidację skutków masowej turystyki. Czyli typowa sytuacja prywatyzacji zysków i upubliczniania strat. A mazury ba tle innych regionów stają się coraz biefniejsze. Nawet Podlasie już nas przegonilo. To droga w ślepą uliczkę. Jak mówię, wynika to z braku pomysłu na region i braku koncepcji.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. harcerz #2957411 | 83.31.*.* 8 sie 2020 00:01

    Włodarze rozdają kupę pieniędzy na prawo i na lewo, ale by dofinansować dzieciaki - harcerzy na przystani Bryza nad jeziorem Krzywym, to już nie ma. Od zawsze Państwo finansowało do czasu aż powstała konkurencyjna organizacja ZHR która stała się organizacją religijną gdzie Harcerz służy Bogu (i dostaje dotacje). ZHP istnieje od 1916 roku ale ma się coraz gorzej i gorzej...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz