Kortowo latem: zapraszamy na spacer [ZDJĘCIA]

2020-08-08 12:10:23(ost. akt: 2020-08-07 12:59:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kortowo przede wszystkim kojarzy się z nauką. Ale też z wypoczynkiem, rozrywką i dobrą zabawą. Tyle że w roku akademickim. A jak jest tu latem, kiedy studenci w większości opuszczają akademiki i wyjeżdżają z Olsztyna? Sprawdziliśmy...
Mimo że większość studentów opuściło miasto, Kortowo wciąż tętni życiem! Co prawda najpopularniejszą plażą w Olsztynie jest plaża miejska, jednak ze względu na tłok, szczególnie latem, mieszkańcy i turyści często wybierają plażę kortowską. Mimo że nie ma na niej aż tylu atrakcji, można fajnie wypocząć.

W Kortowie jest wiele miejsc, gdzie można oddać się różnym aktywnościom. Prawie przy każdym akademik jest przynajmniej jedno boisko — do siatkówki, piłki nożnej czy koszykówki. A niedaleko plaży — oblegane korty tenisowe. Dostępna jest także wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych, żaglówek czy desek windsurfingowych.

W Kortowie znajdą również coś dla siebie miłośnicy jazdy konnej. Przy ul. Prawocheńskiego działa ośrodek jeździecki, który oferuje naukę jazdy konnej, jazdę samodzielną na placu lub w terenie czy przejażdżki bryczką. W ośrodku jest także miejsce przeznaczone do grillowania, z którego można korzystać o każdej porze roku.

A naprzeciwko ośrodka jeździeckiego działa obiekt z... zagrodami dla zwierząt. Spotkamy w nich kozy, owce, lamy czy alpaki! Budynek należy do Katedry Hodowli Owiec i Kóz.

Warto zatem odwiedzać Kortowo także latem, kiedy akademiki świecą pustkami. Bo — jak widać — to dobre miejsce na odpoczynek dla tych, którzy wakacje i urlopy spędzają akurat w lub niedaleko Olsztyna. A my zapraszamy na spacer po kampusie w obiektywie fotoreportera „Gazety Olsztyńskiej” Zbigniewa Woźniaka.


KH


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koska #2957770 | 5.184.*.* 9 sie 2020 08:53

  A po cóż ja mam się pchać w ten tłum? Jest tyle jezior u nas jest tyle miejsc gdzie można w ciszy i spokoju posiedzieć nad jeziorem i pochodzić po lesie, a jedyne dźwięki obok to śpiew ptaków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. pytek #2957690 | 5.173.*.* 8 sie 2020 22:13

  tylko patrzeć jak zabetonują jezioro, Na krzywym ktoś mądry wydał decyzję o wycince drzew i tną tylko patrzeć jak zabetonują jezioro . Ja się pytam kto wydał taką decyzje ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztynianka 40 #2957571 | 5.173.*.* 8 sie 2020 13:58

  Artykuł tematycznie dobry, ale do przeczytania rok temu...teraz pokazywanie tłumnie odwiedzanej plaży ...raczej nie pasuje do obecnej sytuacji, zwłaszcza , że dziś mamy 29 nowych przypadków objawowych covid 19. Ale co tam, jest lato to i artykuł letni :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. C#@12yt #2957568 | 82.177.*.* 8 sie 2020 13:43

  Zaprosiłbym raczej do Kortowa Straż Miejską i Policję by przypomniała ludziom o pandemii. Czy widzicie na zdjęciu ludzi w maseczkach i zachowujących tzw. dystans społeczny ? Idioci ? Nie wierzą że ludzie umierają też przez takie zachowanie ? To dopiero "piękne" poczucie solidarności i odpowiedzialności. A przecież szczycimy się że jesteśmy wykształconym i solidarnym narodem . Tylko w czym solidarnym - w egoizmie i nieprzejmowaniu się losem żyjących obok nas ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz