Sędzia i jego żona zakażeni. W kwarantannie jeszcze 12 innych osób pracujących w sądzie w Bartoszycach

2020-08-06 13:29:02 (ost. akt: 2020-08-08 09:00:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski przesłał nam komunikat dotyczący sytuacji w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach. Publikujemy go w całości poniżej.
W dniach 6 i 7 sierpnia 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy po tym, jak u jednego z sędziów i jednego z pracowników tego Sądu wykryto koronawirusa.

W godzinach wieczornych w środę 5 sierpnia 2020 r. u powracających z urlopu jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach i jego żony (również pracownika tego Sądu) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W związku z zaistniałą sytuacją małżonkowie zostali objęci kwarantanną. Wraz z nimi kwarantanną objęci zostali inni pracownicy Sądu, z którymi małżonkowie mieli kontakt w miejscu pracy – jest wśród nich 2 sędziów, 2 asystentów sędziego, 5 kuratorów i 3 urzędników sądowych.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach niezwłocznie podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia 2020 r. posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych.

O zdarzeniu zawiadomiono właściwe administracyjnie nadrzędne organy wymiaru sprawiedliwości oraz miejscowego powiatowego inspektora sanepidu, który wypowie się, czy istnieje konieczność podjęcia decyzji o czasowym zaprzestaniu działalności Sądu i objęcia kwarantanną innych osób.

Do dzisiaj nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem u innych pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach i u osób przebywających w Sądzie.

Sąd Rejonowy w Bartoszycach obecnie pracuje w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku Sądu.

Należy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na wejście do budynku Sądu i dłuższym niż zazwyczaj oczekiwaniem na załatwieniem swojej sprawy. W Sądzie działa biuro podawcze i kasa.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Bartoszycach, w szczególności o ewentualnym odwołaniu zaplanowanych na następny tydzień posiedzeniach i rozprawach będziemy informowali w kolejnych komunikatach i na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Bartoszycach https://bartoszyce.sr.gov.pl

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 6 sierpnia 2020 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska