Podejrzenie to nie zakażenie. Trzeba sprostować statystyki epidemiologiczne

2020-08-06 20:10:07 (ost. akt: 2020-08-06 12:19:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Brygida Adamajtis ma żal do służb wojewódzkich, że do statystyk epidemiologicznych notujących osoby zakażone koronawirusem i zmarłe z tego powodu wliczono jej zmarłą matkę. U kobiety nie wykryto zakażenia, a jedynie je podejrzewano.
W ostatnim dniu lipca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach wydała komunikat. Dotyczył on śmierci jednej z mieszkanek powiatu. "Nawiązując do wydarzenia z dnia 18.07.2020 r., dotyczącego ukazania się informacji w mediach o zgonie mieszkanki powiatu bartoszyckiego z powodu podejrzenia COVID-19, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach informuje, że wszystkie osoby mające jakikolwiek kontakt ze zmarłą osobą zostały profilaktycznie objęte nadzorem epidemiologicznym, poddane kwarantannie oraz przebadane w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Badania jednoznacznie wykluczyły u tych osób zakażenie koronawirusem. W związku z powyższym, jakiekolwiek obawy w stosunku do rodziny oraz najbliższego otoczenia zmarłej związane z ryzykiem zakażenia koronawirusem są bezzasadne" — czytamy w komunikacie.

Co takiego wydarzyło się 18 lipca i po co był komunikat? Rankiem tego dnia stan 85-letniej mieszkanki gminy Bartoszyce gwałtownie się pogorszył. Kobieta była schorowaną osobą, od lutego leżącą. — Mama miała wysoką gorączkę, której nie mogłam zbić. Za pierwszym razem było to 39,8 stopni, a po podaniu leku przeciwgorączkowego i upływie pół godziny 40,5 stopnia. Zatelefonowałam wtedy na 112. W trakcie rozmowy z dyspozytorką mama zaczęła bardzo ciężko oddychać. Wcześniej nie miała żadnych duszności — opowiada Brygida Adamajtis, córka zmarłej kobiety...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (6 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dvdr #2957121 | 37.248.*.* 7 sie 2020 09:59

    Pandemię można zakończyć w prosty sposób, zamiast podawać statystyki osób u których wykryto koronawirusa podawajcie statystyki faktycznie CHORYCH, takich którzy się źle czują, okaże się że to parę osób dziennie a nie kilkaset.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. X #2957095 | 37.47.*.* 7 sie 2020 09:01

    No i co w związku z tym ?

    odpowiedz na ten komentarz