Już niedługo wszystkie skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej [SONDA]

2020-08-06 07:10:23(ost. akt: 2020-08-05 15:51:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

E-skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji. Od 8 stycznia 2021 roku wszystkie skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej.

Co zyskasz dzięki e-skierowaniu?


— nie musisz dostarczać skierowania osobiście w terminie 14 dni — wystarczy rejestrując się osobiście lub telefonicznie podać 4-cyfrowy kod i PESEL (to ważne szczególnie dla osób samotnych i schorowanych),
— nie będziesz wracać do lekarza z powodu nieczytelności ręcznie wypisanego dokumentu,
— nie zgubisz e-skierowania i nie trafi w niepowołane ręce — jest zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta; świadczeniodawca zawsze może odtworzyć kod e-skierowania, które wystawił, a Ty możesz sprawdzić kod na swoim IKP,
— możesz (Ty lub upoważniona przez Ciebie osoba) śledzić historię leczenia na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i w każdym momencie sprawdzić historię e-skierowań,
— zmniejszą się kolejki spowodowane tym, że pacjenci zapisują się do kilku placówek na podstawie jednego skierowania — po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie przypisane do placówki i nie będzie można go jednocześnie zarejestrować w innej.

Jeżeli pacjent nie ma dostępu do internetu, to lekarz może wystawić mu druk informacyjny. Jak wyglądają dane na wydruku informacyjnym?


Pilotaż e-skierowania rozpoczął się w październiku 2018, a zakończył się 30 września 2019. Do końca września wzięło w nim udział blisko 100 podmiotów, a z każdym miesiącem dołączają kolejne.

W województwie warmińsko-mazurskim już 250 podmiotów wystawia i realizuje e-skierowania. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie placówka również. Możesz to zrobić >>>TUTAJ.

Źródło: pacjent.gov.pl

Czy udało Wam się już skorzystać ze skierowania w wersji elektronicznej? Byliście zadowoleni? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie i wyrażania opinii w komentarzach.

Udało Ci się już skorzystać ze skierowania w formie elektronicznej?
Tak
10.87%
Nie
89.13%Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. darekk #2957010 | 88.156.*.* 6 sie 2020 21:25

  A od kiedy będą pobierane e-próbki krwi i moczu i przesyłane do e-laboratorium, później e-lekarz postawi e-diagnozę, e-szpital zrobi e-zabieg lub e-operację, e-USC wystawi e-akt zgonu. Na koniec ksiądz wykona ostatnią posługę a grabarz usługę, ale ci dwaj ostatni już bez literki e.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. białymiś #2956800 | 5.173.*.* 6 sie 2020 10:44

  Drobna awaria sieci internetowej lub energetycznej i ... tyle z waszych e-skierowań.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. stara baba #2956760 | 188.147.*.* 6 sie 2020 08:41

  Obowiązku posiadania telefonu i internetu nie ma, ale bez tych urządzeń nawet recepty nie dostaniesz. Do czego to doszło? Naprawdę teraz zachorować to makabra. O ile wcześniej na stałe miało się leki, to jeszcze ewentualnie przez telefon uzyska się tę e-receptę, ale jak słyszę o leczeniu przez telefon, to szlag mnie trafia i lekarz mnie w taki sposób nie wyleczy,wręcz przeciwnie. Zresztą czasami trzeba dokonać zmiany leku lub wdrożenia nowego i samemu trzeba decydować, nie wszystko się da. Nowe metody uśmiercą coraz więcej osób. Chyba o to chodzi,żeby emeryci za długo nie pobierali emerytury. Zapominają,że młodsi też chorują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz