„Dobry Start” na Warmii i Mazurach. Prawie 58,5 tys. złożonych wniosków

2020-08-05 14:46:45 (ost. akt: 2020-08-05 15:02:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia dla 4,5 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków, a przyznanych zostało 1,3 mln świadczeń. Do tej pory możliwe było składanie wniosków jedynie drogą elektroniczną. Od sierpnia można tego dokonać również w formie tradycyjnej, papierowej.
Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

— Od momentu uruchomienia naboru wniosków 1 lipca o świadczenie rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ich ponad 1,4 mln. Do tej pory przyznano 1,3 mln świadczeń — poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. — To tylko pokazuje, że to świadczenie było bardzo potrzebne. Wsłuchujemy się w głosy Polaków — dodała.

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”?


Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Kto może złożyć wniosek?


Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wnioski można składać do 30 listopada.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nie żyje pis #2956700 | 195.158.*.* 5 sie 2020 20:26

    Żadnych pieniędzy nie dawać chcieli dzieci to niech teraz za nie płacą, a nie z moich podatków dzieciorobom płacić, stanowczo jestem przeciw

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Mężatka, nie lgbt, nie mops #2956667 | 31.0.*.* 5 sie 2020 16:28

    Alimenciary i mopsiary lećcie bo braknie dla was

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD