Chcą oszukać na bon turystyczny

2020-08-05 18:10:09(ost. akt: 2020-08-05 14:17:01)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Bon turystyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów i... oszustów. Są osoby, które chcą za wszelką cenę wyłudzić od nas pieniądze. Pojawiły się doniesienia o pierwszych oszustwach na bon turystyczny. Czy w naszym regionie także?
Bon turystyczny stał się hitem tegorocznych wakacji. I mimo że wystartował dopiero na początku sierpnia, już pojawiły się osoby, które chcą nielegalnie zarobić na tym bonie.

W jaki sposób działają przestępcy? — Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy", informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto, pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu) — informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Oszuści podają się także za obsługę hotelu i informują, że w ich ośrodku można z bonu skorzystać, ale pod warunkiem, że wcześniej przeleje się część pieniędzy. Na tego typu prośby nie należy odpowiadać, a najlepiej jest złożyć zgłoszenie na policję.

Przed oszustami ostrzega także Santander Bank Polska w odpowiedzi na informacje od swoich klientów. Oszuści proszą o zalogowanie się na stronę internetową banku i wpłatę części kosztów wyjazdu. Zdarza się, że chcą także podania nawet loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej. Ani bank, ani ktokolwiek inny kto ma dobre intencje, nie będzie nigdy prosił nas o takie dane...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w środowym (5 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olszynianka #2956699 | 188.147.*.* 5 sie 2020 20:17

    A co z osobami pracującymi na ten bon, przecież w końcu to my mieliśmy go dostać w kwocie 1000zł. Oszuści

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)