Szukamy Miss i Mistera Lata 2020: Dawid Kalinowski

2020-08-05 17:10:26(ost. akt: 2020-08-06 09:39:04)
Dawid Kalinowski

Dawid Kalinowski

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Chcesz zostać gwiazdą okładki "Gazety Olsztyńskiej"? Marzy ci się wakacyjna przygoda? Dołącz do naszej zabawy. Szukamy Miss i Mistera Lata 2020. Kolejnym kandydatem do tytułu w naszej akcji jest 28-letni Dawid Kalinowski.
Dawid Kalinowski pochodzi z Ełku. Do Olsztyna przyjechał w 2011 roku na studia prawnicze i postanowił, że już tutaj zostanie. — Nasze tereny są wyjątkowo urokliwe, ale często niedoceniane. W granicach administracyjnych Olsztyna znajduje się kilkanaście jezior, co bardzo mi odpowiada, bo kontakt z naturą jest dla mnie niezwykle ważny — twierdzi.

Czym zajmuje się na co dzień kandydat do tytułu Mistera Lata 2020? — Na co dzień pracuję w jednostce budżetowej. Oprócz tego od trzech lat uczęszczam regularnie na zajęcia Jumping Fitness. Jest to taka forma fitnessu na trampolinach. Mamy swoją stałą grupę, dopingujemy się, żeby tych treningów nie opuszczać i skaczemy na trampolinach w rytm dość szybkiej, klubowej muzyki. Jest to fajny sposób na odreagowanie stresu i spalenia dodatkowej porcji frytek do obiadu — mówi żartobliwie Dawid.

Ale praca urzędnika państwowego i aktywność fizyczna to nie jedyne jego zajęcia. — Jestem fanem fotografii mobilnej, czyli robienia zdjęć za pomocą telefonu komórkowego. Póki co działam bardzo amatorsko. Od czasu do czasu wrzucam coś na instagrama lub na inne portale społecznościowe. Czasami moje zdjęcia są repostowane przez profile promujące zdjęcia i fotografów amatorów, którzy wykonują zdjęcia naszego miasta i okolic — opowiada.

Jakie są jego marzenia i plany na przyszłość? — Na pewno związane z Warmią. W tej chwili mieszkam w centrum Olsztyna, a w przyszłości chciałbym się przenieść na obrzeża miasta, aby żyć jeszcze bliżej natury. Ale przede wszystkim chciałbym pozostać zdrowy i w dobrej kondycji. Obecna sytuacja uświadomiła nam, że ta pogoń za karierą i pieniądzem nie jest tak ważna w obliczu narażenia zdrowia i życia. Czasami warto się zdystansować i odpocząć od tego wszystkiego — podkreśla.

A jak to się stało, że zgłosił się do udziału w naszej zabawie? — Zdecydowałem się na zgłoszenie, ponieważ zobaczyłem artykuł z pierwszym kandydatem w Gazecie i stwierdziłem: czemu nie? To jest mój debiut, ale zgłosiłem się głównie dla zabawy. Mister zazwyczaj kojarzy się z wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną. Jestem świadomy tego, że moja sylwetka nie spełnia tych wymogów, ale traktuję to jako fajną przygodę, miłe wspomnienie i pamiątkę z wakacji. Jest taki ruch, coraz bardziej głośny w mediach, o nazwie Body Positive. Chodzi o to, że każde ciało jest piękne, niezależnie od wagi czy wzrostu. Każdy z nas jest wyjątkowy i nie powinien się siebie wstydzić. Pomyślałem, że nie mam nic do stracenia. Jeżeli już to tylko mogę zyskać pozytywne emocje, uśmiech wśród znajomych i okazję do podzielenia się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami — mówi Dawid.

Aby zagłosować na Dawida Kalinowskiego, należy wysłać sms o treści go.mr.2 pod numer 7248. Koszt 2 zł plus VAT.


Ty również masz szansę na to, by twoje wakacyjne zdjęcie trafiło na okładkę "Gazety Olsztyńskiej" oraz tygodników. Łap za aparat i zgłoś się już dziś!

Milena Siemiątkowska

Plebiscyt na Miss i Mistera Lata trwa od 23 lipca do 23 sierpnia i przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Tytuł Miss i Mistera Lata 2020 trafi do tych osób, których zdjęcia zdobyły najwięcej głosów. Zwycięzców sms-owego plebiscytu wybiorą nasi Czytelnicy.

Zgłoszenia, które przyjmujemy do 21 sierpnia do godziny 14, prześlij drogą elektroniczną na adres właściwy dla twojego powiatu:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński i Olsztyn: redakcja@gazetaolsztynska.pl
powiat elbląski i Elbląg: gazeta@dziennikelblaski.pl

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
• zgodę kandydatki/kandydata na wykorzystanie przez organizatora wizerunku na potrzeby plebiscytu oraz akceptację postanowień regulaminu: „Mam ukończone 18 lat i wyrażam zgodę na publikację wizerunku i akceptuję postanowienia regulaminu”.
• dane kandydatki/kandydata: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, numer telefonu,
• fotografię nienaruszającą obowiązującego prawa i norm społeczno-moralnych, której rozmiar nie przekracza 5 MB
W temacie e-maila należy wpisać: lato 2020.

>>> Regulamin


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl