Tragedia na torach. Nie żyje 32-letni kierowca motoroweru

2020-08-03 12:46:16 (ost. akt: 2020-08-03 12:58:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

W niedzielę (2 sierpnia) po godzinie 20:00 w miejscowości Żabi Róg (gm. Morąg) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do tragicznego wypadku z udziałem motoroweru i pociągu.
Z ustaleń policji wynika, że motorowerem drogą gruntową jechał 32-letni mężczyzna, który wiózł pasażerkę. Kierujący wjeżdżając na przejazd prawdopodobnie nie upewnił się, czy może to zrobić w sposób bezpieczny i uderzył w bok przejeżdżającego torami pociągu relacji Olsztyn – Elbląg.

Zarówno kierowca jak i jego pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. 32-latek niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, mężczyznę obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

Źródło: KPP Ostróda


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a #2956946 | 93.131.*.* 6 sie 2020 16:53

  sam sobie winny-temat uwazam za zakonczony

  odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2955883 | 188.147.*.* 3 sie 2020 19:35

  Ten niestrzeżony przejazd jest bardzo niebezpieczny, ale nikt złego w tym nie widzi. Remontuje się przejazdy, wykłada ładnie i równiutko płytami tam gdzie prawie nikt nie jeździ, ale tam gdzie jeżdżą setki osób dziennie nie robi się nic. Nawet na łukach nie widać czy zbliża się pociąg bo tak zarośnięte po obu stronach torów. Proszę zwrócić uwagę na przejazd w środku lasu na trasie Morąg - Kretowiny, a potem na przejazd niestrzeżony w Żabim Rogu, przed którym zawsze są dziury i nierówności na których wiele pojazdów o niskim zawieszeniu może po prostu się zawiesić i może dojść do poważnych w skutkach wypadków. Niech ktoś to w końcu zauważy. Czy musi zginąć więcej osób?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. szemrany #2955786 | 88.156.*.* 3 sie 2020 15:16

   Nie wiadomo dlaczego, żadnemu rządowi nie zależy na poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach,a to jest największa epidemia,która trwa od dziesięcioleci.A tu potrzebne są natychmiastowe działania,w postaci 10-krotnego podwyższenia kwoty mandatów,wysłania policji na drogi,bo po prostu ich tam nie ma,a "Speed"to tylko ostry cień mgły ,są ale ich nie widac,konfiskata narzędzi zbrodni,w tym wypadku samochodów,bezwzględne kary więzienia dla drogowych bandytów,wysokie grzywny zaczynające się od sumy 100 tysięcy złotych,wtedy może się coś zmieni,bo inaczej wyjeżdżając na drogę,trzeba liczyc się z tym, że już nie wrócimy do domu! Polacy za granicą potrafią jeździc zgodnie z przepisami,bo wiedzą,że karay są wysokie i nieuchronne! Podobno nie podwyższa się kwoty mandatów bo Polak ma niskie dochody,a kto mu karze płacic mandaty,wystarczy kupic książkę za 20 złotych,nauczyc się przepisów ruchu drogowego,stosowac się do nich,nawet jak są głupie,a niektóre są i nikt nie wyciągnie wam nawet złotówki z kieszeni,ale rządzącym bardziej niż na bezpieczeństwie,zależy właśnie na tym by jednak wyciągac te złotówki z kieszeni obywateli,kwoty małe ale regularnie zasilają budżet państwa!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.