Koronawirus w fabryce w Olsztynie. Rzeczniczka: jesteśmy w ścisłym kontakcie z instytucjami odpowiadającymi za bezpieczeństwo sanitarne [AKTUALIZACJA]

2020-08-03 11:45:02 (ost. akt: 2020-08-03 15:57:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W rozmowie z nami rzeczniczka firmy Michelin w Olsztynie przyznała, że jeden z pracowników olsztyńskiej fabryki jest zakażony koronawirusem. Przypomnijmy, że jest to firma, która zatrudnia około 5 tysięcy osób.

- Niestety, u jednego z pracowników fabryki Michelin w Olsztynie potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem - przyznała Ewa Konopka, rzeczniczka firmy Michelin Polska. I dodała: - Postępujemy zgodnie z przepisami epidemiologicznymi, stosujemy też nasz wewnętrzny protokół działania, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Fabryka kontynuuje produkcję, pozostając w ścisłym kontakcie z instytucjami odpowiadającymi za bezpieczeństwo sanitarne.

Na początku lipca Jarosław Michalak, odpowiadając na pytanie o to, czy fabryka Michelin była przygotowana na kryzys związany z epidemią koronawirusa, mówił:

— Na światową pandemię w tej skali, pewnie nikt nie był przygotowany, ale obowiązkiem osób kierujących firmą jest bycie gotowym na nadejście trudnego czasu, na różnego rodzaju wyzwania i kryzysy. Oczywiście nie jest łatwo przygotować się na nieznane; tu przydaje się sprawne i elastyczne reagowanie i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Warto mieć wcześniej powołany, tak jak w naszym przypadku, zespól zarządzania kryzysowego, który sprawdził się już we wcześniejszych działaniach. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to co na pewno nam ułatwia zarządzanie, to nasza filozofia stawiania na pracę zespołową i autonomiczne zespoły pracowników.


AKTUALIZACJA:
Jak dowiedzieliśmy się od szefa olsztyńskiego sanepidu, w związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u pracownika Michelin, kwarantanną objęto pięć osób.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl