Wykorzystali moment nieuwagi i okradli 52-letnią kobietę w centrum miasta

2020-08-03 11:04:05 (ost. akt: 2020-08-03 11:14:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawców kradzieży portfela, do której doszło pod koniec lipca 2020 roku w centrum miasta. 18 i 20-latek ze względu na sposób swojego działania usłyszeli zarzut zuchwałej kradzieży portfela.
Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia dwóch mężczyzn od dłuższego czasu obserwowało kobietę, która prowadziła rower, a w koszyku miała położony portfel. Gdy 52-latka zaczęła rozmawiać przez telefon, sprawcy wykorzystali ten moment, podbiegli do niej i zabrali portfel, a następnie uciekli w stronę pobliskich ogrodów działkowych. Pokrzywdzona była kompletnie zdezorientowana zuchwałością mężczyzn, ale po chwili zgłosiła kradzież policjantom. Kobieta oszacowała wartość strat na 270 złotych.

Funkcjonariusze z Dobrego Miasta w niespełna kilkadziesiąt godzin od zdarzenia ustalili personalia i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 18 i 20-latek z Dobrego Miasta. Ponadto, w trakcie przeszukania odzyskano skradziony portfel.

Ze względu na charakter kradzieży i sposób ich działania, obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży zuchwałej, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 18 i 20-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.


1) kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem.
2) kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach.

Zgodnie z art. 115 kodeksu karnego kradzieżą szczególnie zuchwałą jest:

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z"ukosa" #2955702 | 83.9.*.* 3 sie 2020 11:35

    Tylko obóz karny (ciężkiej) pracy..może w tych człekopodobnych istotach coś zmienić. ..żadne tam więzienia z których jak wyjdą to będą jeszcze bardziej zdeprawowani i z mniejszymi szansami na godne życie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. Z"ukosa" #2955701 | 83.9.*.* 3 sie 2020 11:35

    Tylko obóz karny (ciężkiej) pracy..może w tych człekopodobnych istotach coś zmienić. ..żadne tam więzienia z których jak wyjdą to będą jeszcze bardziej zdeprawowani i z mniejszymi szansami na godne życie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz