Mówią o niej słodki anioł

2020-08-02 21:27:23 (ost. akt: 2020-07-31 14:33:31)
Brygida Mamrot

Brygida Mamrot

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Ciepła i skromna. O dobrym sercu i wyjątkowej pasji. Tworzą prawdziwe tortowe dzieła. Brygida Mamrot - z zawodu pielęgniarka, z zamiłowania cukiernik-artystka.
Zawsze gotowa nieść pomoc potrzebującym, wrażliwa na ludzką biedę i krzywdę. Na co dzień uśmiechnięta i życzliwa, potrafiąca walczyć z przeciwnościami losu. Brygida Mamrot od 32 lat pracuje jako pielęgniarka. Przez 19 lat w braniewskim szpitalu, a od 13 lat w szpitalu w Elblągu na oddziale onkologicznym.
— Jako dziecko i młoda dziewczyna marzyłam, że zostanę nauczycielką. Moje losy potoczyły się jednak inaczej i zostałam pielęgniarką — opowiada pani Brygida. — Mogę śmiało powiedzieć, że to nie jest moja praca, a powołanie, moja życiowa misja. W moim rodzinnym domu priorytetem była pomoc drugiemu człowiekowi. Ja zawsze chciałam robić w życiu coś, co jest trudne, ciekawe i ma znaczenie w ziemskiej wędrówce ludzi. Zostałam pielęgniarką z powodu wrodzonej wrażliwości na cierpienie innych. Obcowanie z cierpieniem, bólem, czasami niemocą, kształtowało i kształtuje mój charakter — dodaje...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (1-2 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl