Profesor Maksymowicz przyłącza się do apelu do prezydenta. Chodzi o szczepienia

2020-07-31 13:04:08(ost. akt: 2020-07-31 12:21:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Wojciech Maksymowicz w powiedział w TVN24, że razem z innymi ekspertami z niepokojem przygląda się danym dotyczącym wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Poseł z okręgu olsztyńskiego przyznał też, że przyłącza się do apelu prof. Jarosława Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego, który niedawno zachęcał prezydenta do zaszczepienia się na grypę.
- Myślę, że powinien przykładnie to zrobić - zaznaczył prof. Maksymowicz, mówiąc o ewentualnym zaszczepieniu się prezydenta Andrzeja Dudy przeciwko grypie.

Wiceminister odniósł się w ten sposób do słów prezydenta, który w czasie kampanii mówił w Końskich:

- (...) absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie - mówił. - Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić - powiedział. I dodał: - Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe.

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 prof. Maksymowicz, poseł wybrany głosami mieszkańców okręgu olsztyńskiego, odniósł się także do słów, które na niemal dwa tygodnie przed drugą turą wyborów wypowiedział Mateusza Morawiecki. Premier mówił wówczas: - Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie (...).

- Z punktu widzenia zarządzania całością państwa to były słowa niewątpliwie konieczne, żeby pobudzić popyt gospodarki, bo ludzie, jeżeli nie chcą w ogóle funkcjonować to nie wydają żadnych pieniędzy - skomentował dzisiaj słowa premiera profesor Maksymowicz. I dość wymijająco odpowiedział na pytanie dziennikarza o to, czy on sam zdecydowałby się na takie słowa, jakie padły z ust szefa rządu: - Ja jestem lekarzem. W rezultacie mam trochę więcej wiedzy eksperckiej.

Warto tymczasem przypomnieć, że dane dowodzą, że transmisja wirusa jest intensywna. W ostatnich dobach padały kolejne rekordy liczby zakażeń.

Profesor Wojciech Maksymowicz mówił dzisiaj także o potrzebie przygotowania się państwa na zakup szczepionek przeciwko grypie. Jak przyznał, szczególnie niebezpieczne dla Polaków może być "zderzenie tych dwóch zachorowań [zakażenia koronawirusem i grypy - przyp. red.] na przełomie roku". Jak zaznaczył wiceminister, może to doprowadzić do niewydolności służby zdrowia.Źródło: TVN24, red.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #2955395 | 172.58.*.* 2 sie 2020 01:38

  W tej muszce wyglada jak kelner w kolorowej w 70 tych latach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dane zebrane w bazie VAERS jasno pokazują #2955170 | 109.40.*.* 1 sie 2020 12:06

  Profesor Dorota Maria Majewska ostrzega: Rozpoczął się kolejny sezon zmasowanego medialnego i medycznego agitowania seniorów do przyjmowania bezwartościowych, lecz zabójczych i okaleczających szczepionek grypowych. Dane zebrane w bazie VAERS jasno pokazują, że seniorzy są grupą wiekową, która jest najczęściej zabijana tymi szczepionkami. W bazie tej zarejestrowano 1 352 zgonów po tych szczepieniach, co najpewniej wynosi poniżej 1% wszystkich prawdopodobnych zgonów po tych szczepieniach, bo ogromna większość NOPów u starszych osób nie jest zgłaszana.... https://vaccgenocide.w ordpress.com/tag/swinska-grypa/

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ??? #2955168 | 109.40.*.* 1 sie 2020 11:58

  cZY profesor Wojciech Maksymowicz prowadził jakieś swoje prywatne badania szczepionki na grypę i WYPLACI ODSZKODOWANIA ZA SKUTKI UBOCZNE SZCZEPIEŃ ??? Według badań Pentagonu zwykła szczepionka na grypę ZWIĘKSZA !!!!! ryzyko zachorowania na koronowirusa o ponad 30%.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. N0mad #2955120 | 188.47.*.* 1 sie 2020 08:33

  Sorki ale nie lubie tego starego pedała.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. Mario #2955087 | 81.190.*.* 1 sie 2020 02:35

  Szczerze? Po kiego było otwierać granice? Mogła chociaż kwarantanna zostać lub zorganizować testy, a nie zalegają w magazynach, podobno polskie były sukcesem. Ja na szczepionkę grypy mam wydać,chociaż niedawno mówiono, że grypa mutuje i żadna szczepionka nie jest skuteczna,bo za każdym razem może to być inny wirus grypy, a państwo żałuje na testy kupione za moje podatki. Po co było pozwolić na wielkie wakacyjne przemieszczanie się po województwach i takie wesela? Już naprawdę trudno było wytrzymać jednego roku? Muszą wyjeżdżać idioci i przewozić zakażenie, a ludzie nawet zdrowi muszą nosić maseczki, chociaż ich nosić nie mogą jak ja. Zaś inni debile będą chodzić i wręczać bezpodstawne oraz bezprawne mandaty, których i tak nie będę przyjmował. Nie jeżdżę nigdzie, nikogo stamtąd nie przyjmuję, mało z kim się spotykam, nie ulegam tylko psychozie maseczkowej, chociaż niewygodną przyłbicę zakładam z obawy przed ową psychozą maseczkową (więc i tak czasem ulegnę) i niewiedzą skretyniałych ochroniaży, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie i są odporni na wiedzę, po prostu "im ktoś kazał" - jak to tłumaczą i boją się jakby pracy nie było dla zdrowych ludzi z grupą i za pół darmo. Dlaczego ja mam być karany za imbecylów?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (18)