Czy Jaroty będą miały swój skatepark? Trwa przetarg

2020-08-01 08:10:23 (ost. akt: 2020-07-31 11:30:41)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jaroty będą miały swój skatepark. Właśnie ratusz ogłosił przetarg na budowę inwestycji. To już drugie podejście i... trzecie takie miejsce w Olsztynie.
Skatepark ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Herdera na nieużywanym asfaltowym boisku. Nawierzchnia ma być nowa z minirampą „halfpipe”, rampą najazdową „quarterpipe”, rampą najazdową „bank” i przeszkodami typu „fun box”. Zainstalowane mają być też rurki do grindu i skrzynie.

Projekt budowy skateparku to jeden z wygranych Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 1879, przyznając w sumie 4701 punktów. Jego pomysłodawcy twierdzą, że Jaroty, jako największe osiedle mieszkaniowe Olsztyna nie posiada żadnej otwartej, ogólnodostępnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla młodzieży w, wieku szkolnym.

— Korzystanie z orlików jest w dużej mierze ograniczone z uwagi na rezerwacje poczynione przez szkółki piłkarskie wyłączając je poniekąd z zasady ogólnodostępności — podkreślali pomysłodawcy. Jedyna oferta odnosi się do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w postaci podwórkowych placów zabaw oraz osób dorosłych mających do dyspozycji dużą ilość siłowni pod chmurką.

Wybór najlepszej oferty na budowę skateparku miał nastąpić 26 czerwca. Przetarg został unieważniony. Żądane przez oferentów kwoty były zbyt duże w stosunku do pieniędzy przeznaczonych na tę inwestycję. Firma z Krakowa złożyła ofertę na kwotę blisko 499 tys. zł, natomiast przedsiębiorstwo z Elbląga zaoferowało swoje usługi za niemal 368 tys. zł. Natomiast ratusz wykłada na skatepark 236 493,33 zł netto. Oferty można składać do 5 sierpnia. Ratusz wyznacza wymagany termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

W Olsztynie można korzystać z dwóch skateparków. Jeden jest w parku Kusocińskiego, drugi na Górce Jasia.

ar


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Orlik #2955118 | 88.156.*.* 1 sie 2020 08:17

    Oczywiście polska rzeczywistość miał być ogólno dostępny Orlik grać nie można bo rezerwacje są

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz