Sławomir Broniarz, szef ZNP: Jeden przypadek koronawirusa powinien skutkować zamknięciem szkoły [SONDA]

2020-07-31 08:54:27(ost. akt: 2020-07-31 10:31:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Do rozpoczęcia roku szkolnego został miesiąc. Ministerstwo Edukacji Narodowej w oficjalnych komunikatach podkreśla, że 1 września uczniowie mają wrócić do szkół. Codziennie aktualizowana liczba zakażeń dowodzi, że z koronawirusem się nie pożegnaliśmy, więc wątpliwości w sprawie rozpoczęcia zajęć w szkołach ma chyba coraz więcej osób. - Sytuacja w szkole będzie dynamiczna. Możemy tę decyzję zmieniać. Po 15 sierpnia powinny być konkretne decyzji - tłumaczył w TVN24 Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: To będzie zupełnie inna szkoła

To będzie zupełnie inna szkoła


Zdaniem Sławomira Broniarza, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego uczniowie 1 września wrócą do nauki. - "Nie wiemy jednak, czy to będzie tradycyjna forma, hybrydowa czy edukacja zdalna" - zaznaczył Broniarz w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Szef ZNP zaznaczył także, że choć nauczyciele chcą, by dzieci uczyły się stacjonarnie, trudno jest przewidzieć, czy epidemia na to pozwoli.

Pod znakiem zapytania stoi także sposób postępowania w razie wykrycia zakażenia koronawirusa w szkołach. Prezes ZNP podkreślił, że decyzję o zamknięciu placówki będzie miał podejmować dyrektor szkoły. "Jak człowiek, który nie ma kompetencji merytorycznych do tego, żeby ocenić stan zdrowia, może podejmować tak dramatyczne decyzje?" - pytał cytowanym już wywiadzie Sławomir Broniarz. I zaznaczył: "Ministerstwo powinno przygotować twarde zalecenia, które nie będą dawały szansy na relatywizowanie. Jeden przypadek Covid-19 powinien skutkować zamknięciem szkoły".

Szef ZNP argumentuje, że po informacji o przypadku zakażenia koronawirusem niemożliwe będzie odwoływanie zajęć tylko jednemu oddziałowi, bo "Przecież (...) uczeń spotyka się z nauczycielami, pracownikami, inną grupą uczniów na korytarzu" - zauważył Broniarz.

W mediach społecznościowych można znaleźć komentarze, których autorzy podkreślają, że wpływ na decyzję o otwarciu szkół powinni mieć rodzice.

Pytamy więc naszych czytelników:

Czy 1 września uczniowie powinni wrócić do szkół?
Tak, czas najwyższy.
63.51%
Nie, to niebezpieczne.
36.49%


Przypomnijmy, że wczoraj (30 lipca) padł rekord w liczbie nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Resort zdrowia poinformował o 615 nowych przypadkach.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wstyd i hańba. #2954928 | 94.254.*.* 31 lip 2020 18:32

  To jeszcze on jest szefem ZNP ,na taczkę i za bramę go.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

 2. Yyg #2954763 | 83.9.*.* 31 lip 2020 14:29

  Buahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. spoko #2954674 | 80.50.*.* 31 lip 2020 11:26

  ale to rodzice uczą dzieci w domu i mają dość tego !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz