Quantcast

Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

"Zmęczenie epidemią i sezon urlopowy nie mogą uzasadniać odstąpienia od stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa"

2020-07-30 15:17:45 (ost. akt: 2020-07-30 15:39:44)

Autor zdjęcia: Pixabay

W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz obserwowanymi w całym kraju coraz liczniejszymi przypadkami lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego, samorząd lekarski apeluje o rozwagę i stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności dotyczących zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek — apeluje Naczelna Izba Lekarska.

"Zmęczenie sytuacją epidemiczną oraz trwający sezon urlopowy nie mogą uzasadniać odstąpienia od stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Z trwogą obserwujemy w całym kraju liczne przypadki lekceważenia tych zasad. Zachowania takie są skrajnie nieodpowiedzialne i prowadzą do sytuacji, w której druga fala epidemii może pojawić się w Polsce nie w związku z jesienną falą przeziębień i zachorowań, ale znacznie wcześniej, na skutek takich właśnie zachowań" — informuje Naczelna Izba Lekarska.

Naczelna Izba Lekarska: Apelujemy do wszystkich obywateli oraz osób przebywających na terenie Rzeczypospolitej o respektowanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego
Dalej czytamy: — "Brak konsekwencji w stosowaniu środków ochrony osobistej oraz zachowywaniu dystansu społecznego prowadzi do zaprzepaszczenia ogromnej pracy i wysiłku, jaki całe społeczeństwo, a w szczególności personel medyczny, podjął w ostatnich miesiącach w celu ograniczenia rozmiarów epidemii w Polsce w jej początkowej fazie".

Zobacz także: Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce! Są też nowe zakażenia na Warmii i Mazurach Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce! Są też nowe zakażenia na Warmii i Mazurach — Mamy 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem — poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Są nowe zakażenia na Warmii i Mazurach.
Naczelna Izba Lekarska przypomina, że wysiłek ostatnich miesięcy, okupiony został olbrzymimi kosztami ekonomicznymi, jakie pociągnęło za sobą ograniczanie działalności zakładów pracy czy zamykanie niektórych branż gospodarki. Wspólne wysiłki i respektowanie zasad bezpieczeństwa pozwoliły jak dotychczas uniknąć drastycznego wzrostu liczby zakażeń. Obecnie obserwowane ignorowanie zasad bezpieczeństwa, to zaprzepaszczenie tego, co ogromnym wysiłkiem i kosztem ekonomicznym, udało się nam wszystkim osiągnąć w ostatnich miesiącach.

Naczelna Izba Lekarska


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gaweł #2955126 | 164.126.*.* 1 sie 2020 09:15

  No co wy, podobno maska noszona na czole zatrzymuje jeszcze 10% bakterii i wirusów!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marek #2954481 | 188.147.*.* 31 lip 2020 00:44

  Nie rozśmieszać. Te szmaty, które są ciągle wyciągane z kieszeń i torebek i są siedliskiem bakterii i wirusów przed czym mają chronić?!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Z dnia dzisiejszego #2954378 | 83.5.*.* 30 lip 2020 18:17

   Jak ma być w porządku. Autobus 130. Obrazek z dnia dzisiejszego, w autobusie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz ograniczenia liczby miejsc. Większość ma maski, ale chroniące brodę. Wsiada mamuśka z trójką dzieci, maska pod nosem. Każe dzieciom pomimo braku miejsc siąść obok mnie(na miejscu z tabliczka, by nie siadać). A dodatkowo od zakończenia roku szkolnego obowiązuje rozkład jazdy "dni robocz wolne od nauki szkolnej" i jeżdżą dwie 130 w ciągu godziny. Pomiędzy13 a 15 krótkie. Jak zastosować dystans i nie przekraczać liczby pasażerów dozwolonych w autobusie? Kupujemy bilety miesięczne, płacimy za przejazdy! W końcu ZDZit powinien stanąć na wysokości zadania i albo zwiększyć liczbę kursców, dać autobusy przegubowe ale też zacząć kontrolować bezpieczeństwo pasażerów dojeżdżających do pracy i wracających z pracy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #2954353 | 195.136.*.* 30 lip 2020 16:50

   Więcej wesel

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz