Poseł Marcin Kulasek zdecydował się na operację: "Otyłość niesie za sobą grube konsekwencje"

2020-07-24 13:38:08(ost. akt: 2020-07-24 14:37:55)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Poseł Lewicy opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia ze szpitala. Podpisał je kilkoma zdaniami, w których przyznaje, że zdecydował o tym, by poddać się częściowej resekcji żołądka. - Stres, nieregularne godziny pracy, częste wyjazdy, o jeden kawałek ciasta za dużo. Tak wyglądała moja droga do otyłości - napisał Marcin Kulasek.

- Otyłość niesie za sobą grube konsekwencje - rozpoczyna swój wpis w mediach społecznościowych Marcin Kulasek, poseł z okręgu olsztyńskiego. I dodaje: - Zdecydowałem poddać się częściowej resekcji żołądka, aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie, w tym wykonywanie mandatu posła.

Poseł nie ukrywa przyczyn swoich problemów zdrowotnych: - Stres, nieregularne godziny pracy, częste wyjazdy, o jeden kawałek ciasta za dużo. Tak wyglądała moja droga do otyłości - pisze.

Marcin Kulasek ma świadomość, że nie jest odosobniony w swoich problemach. Otyłość zagraża coraz większej liczbie osób.

- Co czwarty Polak jest otyły, co drugi dorosły w Polsce ma kilka kilogramów za dużo, a w ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie. Nie lepiej jest wśród dzieci - według WHO to właśnie polskie dzieciaki tyją najszybciej w Europie - zaznacza poseł Lewicy. I dodaje: - Chciałbym, abyśmy wspólnymi siłami mogli zmniejszać skalę otyłości w Polsce. Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny znajduje się w podobnej sytuacji, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Po operacji na pewno zdam relację.Przypomnijmy, że niemal rok temu podobny zabieg przeszedł w olsztyńskim szpitalu Tomasz Sekielski, dziennikarz i autor filmów poświęconych pedofilii w Kościele katolickim.

Zespół ze szpitala uniwersyteckiego pod przewodnictwem doktora Wiesława Pesty usunął mu 4/5 żołądka. W filmie, który niedługo po operacji dziennikarz opublikował w mediach społecznościowych, sam Sekielski mówił: „W moim przypadku to było tak, jakby wycięli brata bliźniaka z brzucha”.

Do decyzji o operacji Tomasza Sekielskiego zmotywowała... Henryka Krzywonos. Działaczka opozycyjna bazowała zapewne na własnych doświadczeniach, bo i ona za sprawą pomocy chirurgów schudła kilkadziesiąt kilogramów.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl