Szukamy Miss i Mistera lata!

2020-07-24 11:35:26 (ost. akt: 2020-08-12 20:02:40)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kto nie kocha wakacji? Nasze ciała zdobi przepiękna opalenizna, włosy delikatnie rozwiewa morska bryza, a uśmiechy są zdecydowanie bardziej radosne! Tylko łapać za aparat i uwieczniać chwile, które teraz możesz zachować w postaci wyjątkowej pamiątki.
Nie skazuj swoich wakacyjnych fotek na zapomnienie! Nieważne, czy spędzasz urlop na bezludnej wyspie, czy pod namiotem we własnym ogródku — zawsze warto uwiecznić swój wyjątkowy letni wizerunek. Teraz masz szansę na to, by twoje wakacyjne zdjęcie trafiło na okładkę gazety!

Weź udział w naszym plebiscycie i wyląduj na pierwszej stronie Gazety. Szukamy Miss i Mistera Lata 2020. Akcja już startuje, a my z niecierpliwością czekamy na wasze zgłoszenia. Dlaczego warto?

— Sądzę, że angażując się w takie przedsięwzięcia, możemy tylko i wyłącznie zyskać. Tego typu konkursy dają motywacyjnego "kopniaka" do działania, nie tylko w ramach konkursu, ale także poza nim — zauważa ubiegłoroczny Mister Warmii i Mazur, Krystian Wojtkiewicz.

Nie wiecie, jak dobrze wyjść na zdjęciu? — Nauczenie się swojego ciała jest bardzo ważnym aspektem w pracy z aparatem. Czy pracujemy w modelingu, czy nie, zależy nam na tym, by zdjęcia z wakacji były po prostu ładne — mówi Sonia Wesołowska, modelka i prezenterka pochodząca z Elbląga, uczestniczka pierwszej edycji programu Top Model. Jakie przygotowała dla nas rady?

— Po pierwsze: dobry kadr. Staraj się stać na środku, aby zachowany był trójpodział — góra — głowa i horyzont, środek — tułów i pierwszy plan, dół — nogi i podłoże. Po drugie: tło. Postaraj się, by było ładne i schludne. Jeśli chodzi o zdjęcia z wakacji, najlepiej sprawdzą się malownicze widoki i pasy zieleni. Jeśli robisz selfie, zwróć uwagę, czy na przykład ktoś nie wszedł ci w kadr — radzi Sonia.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? — Ważna jest praca z własnym ciałem. Warto być świadomym m.in. tego, który nasz profil jest lepszy — radzi modelka. — W tej kwestii proponuję ćwiczenia przed lustrem. Jeżeli natomiast chodzi o pozowanie, to trzeba pamiętać, by opuścić ramiona, bo wówczas nasza szyja wydaje się optycznie dłuższa, buzia szczuplejsza, a my sami — smuklejsi. Zawsze powinniśmy być wyprostowani, a nasze łopatki ściągnięte, klatka piersiowa nie powinna się zapadać — wylicza Sonia. — Kiedy pozujemy na siedząco, najlepiej lekko wysunąć nogę, aby optycznie wydłużyć sylwetkę — dodaje. Czy nasza ekspertka ma dla nas jeszcze jakieś rady? — Uśmiechajcie się! Jeżeli czujecie taką potrzebę, uśmiech też potrenujcie przed lustrem.

Podobnego zdania jest nasz drugi specjalista. — Klucz do udanego, wakacyjnego zdjęcia leży przede wszystkim w odpowiedniej do panującej aury stylizacji oraz pozytywnym nastawieniu. Uśmiech i entuzjazm zawsze są dobrze odbierane — zauważa Krystian Wojtkiewicz. — Nie należy również zapominać o fryzurze, która powinna być przyszykowana w należyty sposób. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na otaczające nas tło, aby całość wyglądała spójnie. Ważna jest też współpraca z fotografem, aby czuć się w pełni swobodnie — przyznaje największy przystojniak Warmii i Mazur.

Jakie cechy, według niego, powinny wyróżniać każdego mistera? — Chciałoby się powiedzieć, że ilu misterów, tyle opinii. Według mojego skromnego zdania im bardziej naturalny jesteś, tym bardziej masz szansę coś osiągnąć. Wiadomo, że jako mister trzeba wiedzieć, w jaki sposób się m.in. odpowiednio się ubierać bądź zachowywać w towarzystwie innych osób. Ja trzymam się pewnej reguły... jestem po prostu sobą — przyznaje Krystian.

Wy też trzymajcie się tej zasady — bądźcie sobą! Nie zapominajcie o uśmiechu i pokażcie, jak dobrze wyglądacie i bawicie się tego lata.

Kamila Kornacka

Plebiscyt na Miss i Mistera Lata trwa od 23 lipca do 23 sierpnia i przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Tytuł Miss i Mistera Lata 2020 trafi do tych osób, których zdjęcia zdobyły najwięcej głosów. Zwycięzców sms-owego plebiscytu wybiorą nasi Czytelnicy.

Zgłoszenia, które przyjmujemy do 21 sierpnia do godziny 14, prześlij drogą elektroniczną na adres właściwy dla twojego powiatu:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński i Olsztyn: redakcja@gazetaolsztynska.pl
powiat elbląski i Elbląg: gazeta@dziennikelblaski.pl

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
• zgodę kandydatki/kandydata na wykorzystanie przez organizatora wizerunku na potrzeby plebiscytu oraz akceptację postanowień regulaminu: „Mam ukończone 18 lat i wyrażam zgodę na publikację wizerunku i akceptuję postanowienia regulaminu”.
• dane kandydatki/kandydata: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, numer telefonu,
• fotografię nienaruszającą obowiązującego prawa i norm społeczno-moralnych, której rozmiar nie przekracza 5 MB
W temacie e-maila należy wpisać: lato 2020.

>>> Regulamin

RANKING REGIONALNYMISS LATA - Olsztyn i powiat olsztyński
MISTER LATA - Olsztyn i powiat olsztyński

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD