Frekwencyjna nagroda dla Kortowa

2020-07-22 12:04:31(ost. akt: 2020-07-22 12:07:00)   Artykuł sponsorowany
To była ogromna mobilizacja i walka o jak najwyższą frekwencję. Znamy olsztyńskie osiedle, którego mieszkańcy najtłumniej wyruszyli nieco ponad tydzień temu do wyborczych urn.
Podczas II tury wyborów Prezydenta RP frekwencja w Olsztynie przewyższyła tę, jaką osiągnięto w całym regionie. W stolicy Warmii i Mazur do urn poszło 70,67 proc. uprawnionych do głosowania, gdy w województwie 62,14 proc.
Olsztyn, podobnie, jak wiele innych samorządów, zachęcał do jak najtłumniejszego udziału w głosowaniu. Prezydent Piotr Grzymowicz zdecydował, że osiedle, którego mieszkańcy będą najbardziej zmobilizowani, zostaną nagrodzeni kwotą 50 tys. złotych, które trafi na potrzeby Rady Osiedla.
Prymat w tej oryginalnej zabawie wiodły trzy osiedla. Redykajny osiągnęły wynik 78,89 proc., Brzeziny - 82,16 proc, a najlepsze, z rezultatem 84,48 proc. okazało się Kortowo.
- Jak można się było spodziewać olsztynianie nie zawiedli przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Wszystkim dziękuję za aktywność i dobrze zdany sprawdzian z demokracji. Osiedlu Kortowo serdecznie gratuluje i życzę dobrze wydanej nagrody.
Do udziału w wyborach zachęcały też m.in. władze województwa. Nagrodą dla gminy z najwyższą frekwencją jest koncert filharmoników. Wydarzenie wygrali dla siebie mieszkańcy Stawigudy (76,58 proc.).