Za zdjęcie nawet do sądu

2020-07-21 12:42:59(ost. akt: 2020-07-21 12:48:49)
Polacy miesięcznie robią ponad dwa miliardy zdjęć. Dzielą się nimi na portalach społecznościowych i przez komunikatory

Polacy miesięcznie robią ponad dwa miliardy zdjęć. Dzielą się nimi na portalach społecznościowych i przez komunikatory

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zdjęcia z wakacji to świetna pamiątka. Wielu z nas uwielbia dzielić się fotkami w mediach społecznościowych. Jest szybko, łatwo i bezpłatnie. Ale jeśli nie będziemy przestrzegać prawa, konsekwencje mogą być bardzo surowe...
Plaża Miejska w Olsztynie, piękny letni dzień. Plażowicze robią sobie zdjęcia. Wśród nich jest para zakochanych nastolatków, grupa roześmianych przyjaciółek i rodzina wielodzietna. Ujęcie, oprócz pozujących, obejmuje więcej osób. Przy tak dużej liczbie osób na plaży, nie da się cały czas pilnować tego, żeby nie być w kadrze.

Agnieszka, młoda mama z Olsztyna, nie ma ochoty być na czyimś zdjęciu w czyimś telefonie. Zwłaszcza po historii sprzed kilku. Miała problem zdrowotny, martwiła się o swoje życie. Nie powiedziała tego najbliższym, bo czekała na wyniki badań. Ale tego dnia nie mogła pracować. Powiedziała, że idzie do firmy, ale wzięła urlop na żądanie. Pojechała nad jezioro wszystko przemyśleć i popatrzyć w wodę. Jednak trzeba mieć takiego pecha jak Agnieszka, żeby w tym samym dniu wylądować na profilu Facebooka znajomej jej męża z podstawówki, która akurat robiła zdjęcie z przyjaciółką. Okazało się, że przypadkowo znalazła w tle.

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment tekstu. Polecamy ten artykuł we wtorkowym (21 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. co #2950921 | 82.139.*.* 21 lip 2020 17:34

  ludzie zwariowali, będą pozywać innych za to, że byli w tle na czyimś zdjęciu? To jest chore. To normalne, że jak jest się w miejscu publicznym to można załapać się na czyjeś zdjecie. i to jest fajne, nie widzę w tym problemu żadnego. to jakies dziwne przepisy służące izolacji ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. j. #2950849 | 83.5.*.* 21 lip 2020 14:04

  Poruszony temat to czasem wielki problem bo - gdzie jest granica? Miejsce publiczne też nie jest do końca zdefiniowane. Są sytuacje że nie wiadomo jak postąpić, najlepiej dać sobie spokój aby nie było awantury... A kiedyś mówiłem że te całe RODO będziemy przeklinać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. eas #2950831 | 83.9.*.* 21 lip 2020 13:30

   Jeżeli jest w miejscu publicznym i nie jest głównym tematem zdjęcia, to niech się pocałuje w d.... Egocentryzm ludków wychowanych na afirmacjach fb jest już zagrożeniem dla cywilizacji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz