Jeden kierowca, a lista przewinień długa [VIDEO]

2020-07-21 11:55:29(ost. akt: 2020-07-21 13:24:11)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę dostawczego busa, który jechał całą szerokością jezdni. Gdy policjanci podeszli do kierowcy, okazało się, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany mężczyzna, w którego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu. A to dopiero początek listy "grzechów", które miał na sumieniu.
Wczoraj (20 lipca), kilka minut po godzinie 7:00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania Gietrzewałdu, na jednej z ulic zauważyli dostawczego busa, nad którym najwyraźniej kierowca stracił kontrolę, ponieważ jechał on całą szerokością jezdni. Auto natychmiast zostało zatrzymane do kontroli drogowej i razem z kierowcą poddane szczegółowej kontroli.

Kierowca z trudem formułował zdania

Już na pierwszy rzut oka, wiadomo było, że kierowca jest nietrzeźwy, o czym świadczył silny zapach alkoholu wydobywający się z wnętrza pojazdu bezpośrednio po otwarciu drzwi. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie alkomatem, którego skala zatrzymała się na wartości ponad dwóch promili. Naturalne w takiej sytuacji jest to, że kierowca, który decyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości, traci swoje prawo jazdy, w tym przypadku było jednak inaczej.


Nie powinien siedzieć za kierownicą

Po sprawdzeniu 59-latka w systemach informacyjnych policji okazało się bowiem, że ma ona czynny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje do 2025 roku. Mimo odpowiedzialności karnej, która grozi za złamanie zakazu kierowania, nieodpowiedzialny 59-latek zdecydował się, aby wsiąść za kierownicę dostawczego fiata.

Kolejne "grzechy"

W systemach informatycznych policji znajdują się m.in. informacje na temat aktualnych zakazów, ograniczeń jak również poszukiwań wystosowanych za konkretną osobą. W trakcie sprawdzeń na jaw wyszły kolejne fakty. Okazało się, że 59-latek był poszukiwany do obycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa komunikacyjne, których dopuścił się w przeszłości, a które ściśle związane były z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tajemnica skrywana za zamkniętymi drzwiami furgonetki

Na domiar złego, mężczyzna siedzący za kierownicą dostawczego busa, miał jeszcze jeden powód, dla którego chciałby uniknąć na swojej drodze spotkania z patrolem olsztyńskiej drogówki. Ostatnim elementem kontroli było sprawdzenie przewożonego ładunku. Pozornie wszystko wyglądało w porządku. Autem przewożone było niedawno ścięte drewno. Problemy zaczęły się w chwili, gdy policjanci poprosili o zezwolenie na wycinkę drewna, których kierowca nie posiadał. Okazało się, że wracał on z pobliskiego lasu, w którym nielegalnie wyciął kilka metrów sześciennych drewna.

Jakie konsekwencje?

Ostatecznie, policjanci zabezpieczyli samochód 59-latka. Na miejsce wezwani zostali również leśnicy z nadleśnictwa Kudypy, którzy przejęli od policji kradzione drewno. Nieodpowiedzialny mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie funkcjonariusze wykonali z nim niezbędne czynności procesowe. 59-latek już trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 5 m-cy. Przed sądem w najbliższej przyszłości będzie on tłumaczyć się z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień, niestosowania się do obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 59-latek nie uniknie również odpowiedzialności karnej związanej z kradzieżą drewna z lasu.

Źródło: KMP w Olsztynie, red.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. duńczycy #2950883 | 31.0.*.* 21 lip 2020 15:28

  Recydywa, złamanie sądowego zakazu i kradzież. 5 lat odsiadki jak nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2950854 | 83.20.*.* 21 lip 2020 14:11

  .............wyciął kilka metrów szesciennych drewna no no jestem pod wrażeniem to sie chłopina musial narobić do tego jeszcze załadować a swoją drogą to porzadny chłop bo nie kradł drewna stosowego jak to najcześciej czynią złodzieje

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jasio #2950845 | 88.156.*.* 21 lip 2020 13:59

  Przykładny Polak. Pewnie wyborca Dudy !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)