Dwie nowe karetki już wożą pacjentów

2020-07-21 11:00:00 (ost. akt: 2020-07-22 07:26:12)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Ponad milion złotych kosztowały trzy nowe karetki, które kupił szpital w Ostródzie. Dwie już zostały włączone do systemu. Zastąpiły stare i wysłużone.
Szpital w Ostródzie zakupił trzy nowoczesne karetki. Dwie specjalistyczne już pracują w systemie i wożą pacjentów, trzecia - transportowa - dojedzie za kilka tygodni. Wszystkie kosztowały ponad milion złotych. Na nowe karetki szpital czekał kilka miesięcy. Wszystko z powodu pandemii. Karetki są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który jest importowany z Włoch. Przez covid-19 cały import stanął, trzeba było poczekać na otwarcie granic.

— Dwie karetki, które już zostały włączone do systemu, to volkswageny craftery, każda z nich kosztowała ponad 364 tysiące złotych — mówi Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie. — Trzecia również będzie kosztowała około 300 tysięcy złotych. Były bardzo potrzebne w naszym szpitalu, bo karetki, które mieliśmy, w większości miały już ponad 11 lat, były wysłużone i często się psuły.

Teraz szpital będzie dysponował trzema nowymi pojazdami i jedną dwuletnią karetką ze starego taboru. To zapewni bezpieczeństwo pacjentom z powiatu ostródzkiego.


Nowe ambulanse są w żółtym kolorze, zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia projektem dotyczącym ujednolicenia oznakowań pojazdów ratunkowych oraz umundurowania ratowników medycznych. Żółty kolor jest bardziej widoczny. Duży, żółty ambulans szybciej zauważy nawet kierowca, który nie słyszy sygnałów i nie widzi próbującego go wyminąć ambulansu.

— Mogliśmy kupić karetki dzięki darowiznom, jakie otrzymaliśmy od darczyńców, za co im bardzo serdecznie dziękuję — dodaje Jacek Dudzin. — Dołożyliśmy brakującą kwotę z własnych środków. To wszystko wróci teraz do pacjentów w postaci nowoczesnego transportu medycznego.

To nie koniec planowanych inwestycji w ostródzkim szpitalu.
— Nowe karetki były bardzo potrzebne — mówi starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski. — To kolejny ważne zakup i doposażenie szpitala w nowoczesny sprzęt. Mamy też w planach dużą inwestycję. Chcemy rozbudować szpital. W nowym skrzydle powstanie między innymi ambulatorium i oddział ortopedyczny. Przystępujemy do opracowywania dokumentacji technicznej i będziemy aplikować o środki unijne. Inwestycja będzie kosztowała około 12 milionów złotych.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ela #2951490 | 94.254.*.* 22 lip 2020 20:16

  Pieniadze na karetki są przede wszystkim od darczynców, to z nimi powinno byc to zdjecie a nie z wiczkowskim. Zenada. Ale ma parcie na szkło

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ryjek #2951208 | 88.156.*.* 22 lip 2020 10:56

  Dorobili się na koronawirusie! Dostali kupę kasy na leczenie chorych z Covid-19,a że chorych było tyle,co kot napłakał,to udało się oszczędzic! A za to ożna kupic karetki,rozbudowac szpital,bo nikogo w nim nie leczyli przez tyle miesięcy,a kasa szła!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. spoko #2951112 | 80.50.*.* 22 lip 2020 07:25

   od jakiegos czasu widac ze w Polsce coś się dzieje !!!

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. I co on na to? #2951018 | 83.9.*.* 21 lip 2020 21:31

    Czekam na komentarz Włodzimierza B. Dalej uważa, że prezes słabiutki? Doszły do mnie słuchy, że Zbyszko nie do końca zadowolony jest z dokonań głównego palacza. Podobno, info nie potwierdzone, oferuje dymisję głównego palacza w zamian za poparcie ze strony rajców. Nie chce mi się w to wierzyć. Pewnie to tylko plotki celowo rozsiewane przez niechętnych palaczowi gostków. A wracając do głównego tematu, brawo Panie Dudzin.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

    GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

    Unia Europejska

    VISA MASTER CARD