Ulewy i burze. Za strażakami intensywna noc [ZDJĘCIA]

2020-07-21 08:23:45 (ost. akt: 2020-07-21 10:21:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na terenie całego województwa strażacy interweniowali około 100 razy. W samym Olsztynie i powiecie olsztyńskim zdarzeń wymagających pomocy strażaków z KM PSP było 19. Jedną z największych akcji olsztyńscy strażacy przeprowadzili w Tomaszkowie.

Jak poinformował nas kapitan Adam Rybicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, strażacy interweniowali w Tomaszkowie przy ul. Myśliwskiej, gdzie woda ze zbiornika retencyjnego zagroziła bezpieczeństwu kilku okolicznych gospodarstw domowych. Na szczęście, dzięki działaniom strażaków, wśród których byli nie tylko przedstawiciele KM PSP w Olsztynie, ale także dwa zastępy OSP Bartąg i OSP Stawiguda, sytuacja została opanowana.


Po ulewnych deszczach strażacy byli wzywani także do budynków mieszkalnych i usługowych. Tak było np. w przypadku budynku Izby Administracji Skarbowej przy al. Piłsudskiego w Olsztynie, gdzie zalanie groziło piwnicy. Strażacy zabezpieczali także m.in. garaż podziemny przy ul. Zientary-Malewskiej.

Ochotnicy z Bartąga zajmowali się także ratowaniem piwnicy kościoła w Bartągu.Działania interwencyjne trzeba było podejmować także na drogach regionu. Konieczne było np. odpompowywanie wody, by umożliwić kierowcom dalsze korzystanie z zalanych dróg.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bah #2951052 | 88.156.*.* 21 lip 2020 22:35

    Kostka Bauma, beton i asfalt gdzie się da. Niedrożne odpływy, przytkane kratki. Nic dziwnego że woda zalewa ciągle te same obiekty.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD