Bitwa o frekwencję w Olsztynie. Prezydent Grzymowicz ujawnił, na które osiedle trafi 50 tysięcy zł

2020-07-20 09:00:27(ost. akt: 2020-07-20 14:12:03)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Mieszkańcy którego z osiedli najchętniej wzięli udział w wyborach prezydenckich? Sprawa jest już jasna. Różnica między trzema pierwszymi osiedlami z listy jest niewielka, ale za to kwota, która do nich napłynie, robi wrażenie.
— Jak można się było spodziewać olsztynianie nie zawiedli, frekwencja była wysoka, a prymat w tej osiedlowej zabawie wiodły trzy osiedla – Redykajny z frekwencją - 78,89%, Brzeziny z wynikiem – 82,16% i zwycięskie Kortowo – 84,48% — poinformował w mediach społecznościowych Piotr Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna pogratulował mieszkańcom miasta wysokiej frekwencji:
— Wszystkim dziękuję za aktywność i dobrze zdany sprawdzian z demokracji. Osiedlu Kortowo serdecznie gratuluje i życzę dobrze wydanej nagrody.

A skoro o wydawaniu pieniędzy mowa, przypomnijmy, że jeszcze przed wyborami pytaliśmy przedstawicieli wszystkich osiedli, na co spożytkowaliby 50 tysięcy zł będących wygraną w konkursie. Rada Osiedla Kortowo była jedną z dwóch rad, z którymi nie udało nam się wówczas skontaktować.

Wiemy natomiast, na co chcieliby wydać tę kwotę przedstawiciele osiedli, które o włos otarły się o zwycięstwo w tej rywalizacji.
Podczas II tury wyborów Prezydenta RP frekwencja w Olsztynie przewyższyła tę, jaką osiągnięto w całym regionie. W stolicy Warmii i Mazur do urn poszło 70,67 proc. uprawnionych do głosowania, gdy w województwie 62,14 proc.


Jan Piekarski, przewodniczący Rady Osiedla Redykajny:
— Wiemy, na co spożytkujemy 50 tysięcy złotych. Chcemy zamontować monitoring, żeby żyło się bezpieczniej. Ta kwota nie wystarczy, ale zawsze można coś zacząć, jakiś początkowy etap. Kiedyś jako osiedle wygraliśmy 100 tysięcy złotych i przeznaczyliśmy tę kwotę na chodniki. Ja wszystkie inwestycje zawsze doprowadzam do końca. Wierzę, że wygramy. Zrobiliśmy nawet akcję na osiedlu, żeby wszystkich zmobilizować do głosowania.

Jan Kopytowski, przewodniczący Rady Osiedla Brzeziny:
— Podstawową potrzebą naszego osiedla są przejścia dla pieszych. I nie tylko mieszkańcom, ale również tym, którzy przechodzą przez nasze osiedle na przykład do Galerii Warmińskiej czy kompleksu sklepów zlokalizowanych przy al. Sikorskiego. Przez nasze osiedle przebieg skrót, który jest bardzo uczęszczany. Gdybyśmy dostali te 50 tys. złotych na pewno byśmy o ten skrót zadbali. Chcielibyśmy również umieścić plan osiedla, aby nikt z przyjezdnych nie musiał błądzić. A przy każdej ulicy mogłaby się znaleźć tabliczka z podstawowymi informacjami o patronie danej ulicy, kim był i dlaczego akurat ta ulica została nazwana jego nazwiskiem. Przeznaczylibyśmy te pieniądze nie egoistycznie dla siebie, ale po to, żeby nasze osiedle, które w zamyśle było na peryferiach miasta, a w tej chwili staje się centrum, mogło cieszyć każdego.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Daras #2950643 | 88.156.*.* 21 lip 2020 05:30

  Trudno np osiedlu Jaroty dorównać z frekfencją takim maluchom jak Kortowo czy Brzeziny kto to mógł wymyślić i nie jest to sprawiedliwe p.Prezydencie wystarczy porównać rząd wielkości.Kasę dostali po prostu swoi

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. do Marus #2950625 | 83.9.*.* 20 lip 2020 23:45

  Za tych kilka rubli opłaca ci się wypisywać te głupoty o przekopie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Marus #2950511 | 24.228.*.* 20 lip 2020 18:46

  Czy jak bede wjezdzal do Olsztyna to obowiazuje juz paszport rosyjski?.Bo slyszalem ze tam wygral trzaskowski ktory popiera dzialania Rosji np.w przekopie Mierzej Wislanej,czy to ten trzaskowski ktory wstrzymal wyplaty dla przedsiebiorcow i czy to ten trzaskowski ktory broni mafi reprywatyzacyjnej

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. w koncu to jego; #2950509 | 95.160.*.* 20 lip 2020 18:39

   Osiedla Brzeziny i Kortowo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. EWA #2950507 | 83.9.*.* 20 lip 2020 18:33

    Najpierw niech prezydent sam zda sprawdzian z demokracji. Niech - tak, jak opowiadał P. Trzaskowski, zadba o wspólnotę, szacunek dla wszystkich obywateli. Niech nie wyklucza z inwestycji Zatorza, Niech spełnia swoje obietnice !!!! Bo wygląda na to, że , wbrew pokrzykiwaniom "Rafała", ma część mieszkańców w tzw. "poważaniu". Co z kolei jest powodem do pytań: 1. PO CO nam tzw. "samorząd"???? 2. dlaczego milczą miejscowe "media"???

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)