Warmińskie Wakacje w Hotelu Krasicki

2020-07-16 15:03:23 (ost. akt: 2020-07-17 10:52:16)   Artykuł sponsorowany
Hotel Krasicki**** usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego Perłą Warmii, zaprasza Gości na Warmińskie Wakacje.
Stanowiący południowe przedzamcze Zamku biskupów warmińskich Hotel, wraz ze swoim wspaniałym sąsiadem, stanowi żywe świadectwo historii Warmii i Mazur. Przez wieki, w Zamku, mieszkały wybitne osobistości (Łukasz Watzenrode, Mikołaj Kopernik, Jan Dantyszek, Stanisław Hozjusz, Ignacy Krasicki), które gościły koronowane głowy, artystów i polityków z całej Europy (byli tu, m.in. Zygmunt III Waza, Paweł I Romanow, Stanisław Leszczyński, Karol XII Wittelsbach czy sam napoleon Bonaparte). Przedzamcze stanowiło dla Zamku zaplecze administracyjno – gospodarcze, a teraz mieści się w nim jeden
z najpiękniejszych hoteli Świata (w konkursie International Hotel Awards 2011 tytuł Najpiękniejszego Hotelu Świata pod względem Architektury i Wystroju Wnętrz).

Hotel Krasicki to wprawdzie obiekt turystyczno – konferencyjny, ale ma tak bogatą historię i oferuje tyle atrakcji swoim Gościom, jak również mieszkańcom miasta, że nie sposób się w nim nudzić i traktować wyłącznie, jako miejsce noclegowe. Tu znajdzie cos dla siebie zarówno miłośnik historii, jak i aktywny turysta...

Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części Hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Oddawali się tu, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś, czynią to nasi goście. 122 pokoje mogą pomieścić 250 osób. Restauracja „Alegoria”, której menu tworzy wybitny Szef Kuchni Krzysztof Mazurek, oferuje niezapomniane doznania kulinarne i sezonowe potrawy. Kuchnia oparta jest o polskie i regionalne kulinaria, zmodyfikowane lekko przez Szefa Kuchni. Sztandarowym daniem jest Kaczka Biskupów Warmińskich, dla której zjeżdżają się Goście z regionu. Hotelowa kuchnia słynie również z zup: żuru, chłodnika, rakowej czy dyniowej. Tych rarytasów skosztujemy w klimatycznych wnętrzach Restauracji „Alegoria”, jak również w Lobby Barze i Klubie Basztowa.

W sezonie wiosenno – jesiennym dostępne są również restauracje zewnętrzne: Ogródek na Dziedzińcu, Restauracja na Moście przerzuconym nad fosą czy Tarasie Wypoczynkowym „Mionetto”.

Jednak nocleg w komfortowych warunkach i pyszne jedzenie to tylko ułamek atrakcji, które Hotel może zaproponować. A jest w czym wybierać.
Biblioteka oraz obserwatorium astronomiczne to unikatowe propozycje. Obszerny księgozbiór zaprasza do starannie wyselekcjonowanej literatury z całego świata. Książka z filiżanką kawy czy ulubioną przez „księcia poetów” – gorącą czekoladą zdecydowanie smakuje wyjątkowo. Biblioteka w Hotelu jest czymś wyjątkowym, ale przecież taki był sam gospodarz tego miejsca – Ignacy Krasicki.

Mieszczące się w zegarowej wieży, a dostępne dla gości obserwatorium astronomiczne, stanowi hołd dla twórcy teorii heliocentrycznej, rezydującego niegdyś na Zamku, wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. TARAS WIDOKOWY na wieży pozwala w pełni rozkoszować się piękną scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic.

Słynąca z niezwykłej urody Święta Katarzyna w starych księgach pozostawiła przepisy na zachowanie piękna i witalności. Znajdujące się w przyziemiu SPA & WELLNESS pozwoli naszym gościom oddać się relaksacyjnym rytuałom, zregenerować siły, odnaleźć harmonię duszy i ciała. Miłośnicy kąpieli, wybiorą dla siebie basen, jacuzzi, zaś amatorzy wysokich temperatur odwiedzą kompleks saun.

Będąc w Lidzbarku nie sposób pominąć atrakcji historycznych. Miasto jest jednym wielkim zabytkiem: Zamek Biskupów Warmińskich (od. 2018 roku Pomnik Historii), Kościół farny, Przedzamcze, Wysoka Brama, mury obronne, kamienice. W każdym miejscu czuć ducha wielkiej historii. Przechadzając się uliczkami, możemy się zastanawiać, kto po nich stąpał i co wtedy myślał; dotykając gotyckich cegieł ścian wspaniałych monumentów, chcielibyśmy wiedzieć, kto je układał i jak wyglądał. Trzeba tylko puścić wodze fantazji… Samo miasto jest piękne ze swoimi Bulwarami nad Łyną i zachowanym XIV-wiecznym układem urbanistycznym.

W pobliżu Lidzbarka Warmińskiego znajdują się trzy malownicze jeziora: Blanki, Symsar i Wielochowo. Szczególnie ten ostatni akwen staje się, będący Plażą Miejską zachęca mieszkańców i turystów do odwiedzin i wypoczynku. To nie koniec atrakcji dla aktywnych – ścieżki rowerowe liczące ponad trzydzieści kilometrów to wspaniała możliwość poznania najbliższego otoczenia Lidzbarka. Spływy kajakowe przyciąga już tu amatorów kajakarstwa z całej Polski. Stadniny w małych, okolicznych osadach oferują jazdę konną czy przejażdżki bryczką. Znajdujący się niespełna kilometr za miastem tor motocrossowy to rozrywka dająca mocne wrażenia miłośnikom motoryzacji.
Przy Hotelu znajduje się przystań skąd odpływają w spacerowe rejsy gondole. Można też skorzystać tutaj z wypożyczenia kajaków czy rowerów (nawet z przyczepką dla dzieci).

Hotel ceni sobie warmińskie tradycje i chętnie korzysta z lokalnych atrakcji i zasobów. Stąd temat przewodni tegorocznych wakacji – Warmińskie Wakacje. Można poznać najbliższa okolicę – organizowane są piesze wycieczki (zwiedzanie Lidzbarka Warmińskiego, spacer Dolina rzeki Symsarny), zwiedzanie Zamku Biskupów Warmińskich, zajęcia twórcze dla najmłodszych Gości. Można skorzystać z kolacji regionalnej, serwowanej na świeżym powietrzu, do której przygrywa kapela ludowa Allna Folk. Goście poznają dzieło Mikołaja Kopernika dzięki spotkaniom z astronomem w wyjątkowej Sali Kopernik (z wypiastowanym na posadzce Układem Słonecznym autorstwa tego wielkiego naukowca). Rozwiązują questingi lub biorą udział w warsztatach kulinarnych.

Okoliczni mieszkańcy również mogą korzystać z oferty Hotelu. Strefa Spa & Wellness, Biblioteka, Restauracja, rejsy gondolami, spotkania kulturalne z cyklu Sztuka Kultury – z tego wszystkiego można skorzystać nie będąc gościem Hotelu.

Warto odwiedzić Lidzbark Warmiński. Miasto, mimo, że nie jest duże, może „wciągnąć” turystę na dobrych kilka dni. Nie ma szans, aby się tu nudzić, ale z pewnością nie jedno serce będzie skradzione przez to urocze miasteczko.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD