Seria kradzieży na terenie Olsztyna. Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

2020-07-15 15:16:31(ost. akt: 2020-07-15 13:20:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Wyjaśnili również okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło kilka dni wcześniej w jednym ze sklepów na terenie miasta. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21-latek.
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do obiektów handlowych na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna próbował włamać się do dwóch sąsiadujących ze sobą sklepów, a po tym jak został zauważony uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem i już po chwili go zatrzymali. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna jest prawdopodobnie odpowiedzialny za kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Olsztynie, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy łupem sprawcy padł telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Wartość strat oszacowano na ponad 300 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania i kradzieży z włamaniem, do których się nie przyznał. Okazało się również, że 37-latek wcześniej był karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśnili też okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. Z ustaleń śledczych wynika, że 21-latek ukradł alkohol o wartości około 50 złotych, a następnie podczas próby jego zatrzymania szarpał się i uderzył ochroniarza. Ostatecznie młody mężczyzna został przekazany policjantom.

21-latkowi przedstawiony został zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna tłumaczył kradzież alkoholu chęcią spotkania się i wypicia go z kolegami. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. babcia #2948756 | 83.9.*.* 16 lip 2020 09:12

  GO blokuje komentarze niekorzystne dla Arbetu ws. inwestycji w parku centralnym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. stara baba #2948732 | 88.156.*.* 16 lip 2020 08:28

   Kolejny jeden wielki bełkot. tak piszą fachowcy,żeby nadal czytelnik wiedział,że nic nie wie. O,przepraszam,wiem,że w jednym przypadku grozi włamywaczowi 15 lat, a w drugim czyli złodziejowi alkoholu do 10 lat więzienia. Ho,ho,ho,gdyby takie kary dawano,to może do dwunożnych istot coś by dotarło i ilość przestępstw by się zmniejszyła? Chociaż,jeszcze powinny się pogorszyć warunki w więzieniach i powinno się do ciężkiej przymusowej pracy zaganiać tych skazanych,żeby się nie czuli jak na wakacjach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz