Jedna kontrola drogowa, dwóch poszukiwanych i sześć zarzutów

2020-07-08 12:04:03(ost. akt: 2020-07-08 12:27:44)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Olsztyńscy policjanci otrzymali informację, że w pojeździe marki audi mogą znajdować się poszukiwane osoby. Funkcjonariusze zauważyli wskazane auto na jednym z parkingów w mieście, a w środku dwóch mężczyzn, których wylegitymowali.
Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że pierwszy z nich, 41-latek był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez olsztyńską prokuraturę. Natomiast drugi, 45-letni mężczyzna, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości celem uniknięci kary 27 dni pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny.

W trakcie czynności policjanci pod fotelem kierowcy znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego i kolorowych tabletek należących do 45-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczone substancje to marihuana i MDMA, które przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych. Okazało się, że ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za popełnione przestępstwa w 2018 roku – pomoc w sprzedaży przedmiotów pochodzących z kradzieży, niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego, kradzieży pojazdu oraz oszustwo w trakcie jego sprzedaży.

Mężczyzna łącznie usłyszał 6 zarzutów, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl