Są środki na tomograf dla szpitala w Biskupcu [VIDEO]

2020-07-08 09:23:34 (ost. akt: 2020-07-08 09:32:45)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

W poniedziałek (6 lipca) w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego. W ramach uzyskanych funduszy zmodernizowana zostanie także pracownia tomografii komputerowej.
Nowy tomograf jest szpitalowi bardzo potrzebny. — Dotychczas użytkowane urządzenie ma już swoje lata, bo szpital kupił je w 2007 roku. Jest więc już mocno przestarzałe i awaryjne. Jego serwisowanie jest też kosztowne. Chcemy kupić sprzęt nowszej generacji, minimum 16-rzędowy. Zapewni on o wiele lepszą obsługę naszym pacjentom. Pozwoli także na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowo na realizowanie badań ambulatoryjnych — mówi Marta Maciejewska, dyrektor szpitala w Biskupcu.

I dodaje: — Mam nadzieję, że nowy tomograf rozpocznie pracę już pod koniec wakacji. Najważniejsze – pieniądze na ten cel już mamy.

Całkowity koszt inwestycji to 1 mln 200 tys. zł. Blisko 600 tys. zł to kwota, którą Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przekazał w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, pozostałe fundusze na ten cel przekazali przedsiębiorcy z Biskupca: firma Egger – 500 tys. zł i Zakłady Mięsne „Warmia” – 200 tys. zł.

— Dzięki marszałkowi województwa oraz sponsorom możemy doposażyć nasz szpital — cieszy się Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński. — To obecnie jedna z najnowocześniejszych placówek, jeśli chodzi o blok operacyjny, Powiat Olsztyński zainwestował w to ponad 20 mln zł. Chcemy iść w tę stronę, by sprzęt do diagnostyki też był na tym samym poziomie.Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD