Kolejna inwestycja drogowa w powiecie olsztyńskim zakończona

2020-07-07 14:40:47(ost. akt: 2020-07-07 14:47:19)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Kolejna droga w powiecie olsztyńskim wypiękniała, a co najważniejsze, przyczyni się do bezpieczniejszych podróży. Mowa o fragmencie drogi powiatowej 1432N na odcinku Frączki – Gradki w gminie Dywity. Kilka dni temu pod okiem Joanny Michalskiej, wicestarosty olsztyńskiego, nastąpił oficjalny odbiór inwestycji.
W ramach zadania została wykonana nowa nawierzchnia jezdni, pobocza o szerokości 0,75 m, wyremontowane i dostosowane do nowej drogi zostały indywidualne wjazdy. Prace wykończeniowe objęły wykoszenie i wygrabienie traw i porostów, wycięcie krzaków i jednorocznych odrostów z poboczy i skarp wraz z terenem przyległym aż do granicy pasa drogowego. Oczyszczono i wyprofilowano rowy w celu nadania odpowiednich spadków podłużnych oraz poprzecznych. Wyremontowane zostały też przepusty, a oznakowanie pionowe zostało wymienione, zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu.

— To kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie, z czego bardzo się cieszymy. Dróg do utrzymania mamy bardzo dużo, bo aż 858 km. Z własnego budżetu moglibyśmy zmodernizować niewiele z nich, dlatego szukamy różnych możliwości pozyskania środków na te najważniejsze w gruncie rzeczy inwestycje, a przynajmniej najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców — mówiła wicestarosta Joanna Michalska.

I dodała: — Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 1,8 mln zł. Prawie 921 tys. zł udało nam się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę kwoty stanowi wkład własny, na który po połowie, czyli po 460,4 tys. zł złożyły się samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dywity. Mam nadzieję, że ta inwestycja wpłynie na komfort i bezpieczeństwo nią podróżujących

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl