Wykładowczyni olsztyńskiego uniwersytetu zgłosiła do prokuratury sprawę obraźliwych tweetów

2020-07-07 09:10:10 (ost. akt: 2020-07-07 16:19:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Jedna z wykładowczyń Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego została na Twitterze pomówiona o czyny niegodne nauczyciela akademickiego. Autor tweetów nie przebierał w słowach, ale nie oferował też żadnych dowodów na ich potwierdzenie. Wiele wskazuje natomiast na to, że obraźliwe wpisy to odwet za pracę, którą badaczka wykonuje jako biegła sądowa. - Sprawa została już zgłoszona do prokuratury - powiedziała w rozmowie z nami pani doktor.
Osoba, która obraża wykładowczynię naszego uniwersytetu, przedstawia się na Twitterze jako kobieta. Swoje posty publikuje, używając wyłącznie imienia. Nie oznacza to jednak, że pozostaje zupełnie anonimowa.

- Domyślam się, kto jest autorem tych wpisów - powiedziała w rozmowie z nami pani doktor. - Uważam, że jest to mężczyzna. W jego sprawie toczyło się postępowanie, do którego przygotowałam ekspertyzę jako biegła sądowa.

Choć sytuacja na pewno nie jest komfortowa, wykładowczyni zachowuje spokój.

- Jeden z warszawskich prokuratorów powiedział mi kiedyś, że przez moją pracę dla sądów, jestem narażona na szykany - przyznaje badaczka i biegła sądowa.

Czy wykładowczyni zamierza podjąć jakieś działania w walce o swoje dobre imię?

- Pierwsze takie obraźliwe wpisy autorstwa tej osoby pojawiły się w internecie tydzień temu. Dała mi o nich znać moja koleżanka, bo ja nawet nie miałam konta na Twitterze - powiedziała nam pani doktor. - Postanowiłam zareagować i zawiadomić prokuraturę, ponieważ uważam, że tego typu zachowania nie mogą pozostawać bez reakcji. Mam nadzieję, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl