Germaniści z UWM dostali nagrody fundacji Dietrichów

2020-07-07 14:22:07(ost. akt: 2020-07-07 13:21:58)
Katarzyna Sierak, Michał Augustynowicz

Katarzyna Sierak, Michał Augustynowicz

Autor zdjęcia: uwm.edu.pl

Fundacja Georga i Marii Dietrichów z Offenburga przyznała nagrody za najlepsze prace dyplomowe i magisterskie studentów filologii germańskiej UWM.
Promotorzy tegorocznych prac dyplomowych nominowali do nagrody Fundacji Georga i Marii Dietrichów jedną pracę licencjacką oraz jedną pracę magisterską. Jury wyłonione spośród pracowników Katedry Języka Niemieckiego oraz Katedry Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych na Wydziale Humanistycznym UWM uznało, że obie nominowane prace zasługują na wyróżnienie fundacji.

Tegoroczni laureaci to mgr Katarzyna Sierak, która napisała pracę magisterską pt. „Działanie perswazyjne w komunikacji medialnej. Analiza mediolingwistyczna medycznych stron internetowych“ pod okiem dr Magdaleny Makowskiej. Autorem nagrodzonej pracy licencjackiej pt. „O niemieckojęzycznych przekładach wiersza Ocalony Tadeusza Różewicza. Studium krytyczne” jest Michał Augustynowicz. Opiekę naukową nad nim objął dr Tomasz Żurawlew.

Nagrody w wysokości 250 euro oraz dyplomy gratulacyjne laureaci otrzymają w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Humanistycznym. Nagrody zostały przyznane po raz szósty.

Georg i Maria Dietrich z Offenburga byli przyjaciółmi UWM. Wspierali go organizacyjnie i materialnie. Ufundowali m.in. wyposażenie auli na Wydziale Humanistycznym, która obecnie nosi ich imię.

Źródło: uwm.edu.pl, lek

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl