Wydobyli spaloną łódź z Jeziora Drwęckiego

2020-07-04 11:24:45 (ost. akt: 2020-07-04 11:40:45)

Autor zdjęcia: Archiwum Wody Polskie

Strażacy wspólnie z pracownikami Wód Polskich podnieśli z dna Jeziora Drwęckiego zniszczoną w pożarze łódź. Nieszczelny zbiornik paliwa groził zanieczyszczeniem środowiska.
Pracownicy Wód Polskich wzięli udział w akcji podniesienia z dna jeziora Drwęckiego spalonej 2 lipca br. jednostki pływającej, z której z uszkodzonego zbiornika wypływało paliwo. Wspólna akcja ze strażą pożarną zakończyła się powodzeniem.

- Pracownicy Nadzoru Wodnego w Ostródzie wydobyli nieszczelny zbiornik - informuje Bogusław Pinkiewicz z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. - Dzięki temu powstrzymano zanieczyszczanie środowiska wodnego paliwem.

Przypomnijmy. W wyniku pożaru uszkodzone zostały dwie łodzie. Cztery osoby zostały ranne, w tym trzech dziesięcioletnich chłopców. Zostali rpzewiezieni do szpitala. Dwóch już placówkę opuściło.

To uczestnicy obozu źeglarskiego zorganizowanego w Piławkach. Obóz nie został zgłoszony w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, które rozpoczęło kontrolę. Policja natomiast prowadzi dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny eksplozji na łodzi.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Barbara #2943689 | 94.254.*.* 4 lip 2020 12:02

    Widocznie któryś z chłopców był CZERWONY JAK CEGŁA no i się zapłon zrobił do koleżanki-żeglarki....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD