Powrót fontann

2020-07-02 17:52:40(ost. akt: 2020-07-02 17:53:20)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Cieszą oko, są istotnym elementem przestrzeni publicznej, dają ulgę podczas upałów. Od środy (1 lipca) mają zacząć działać olsztyńskie fontanny.
W tym roku uruchomienie wodotrysków zostało znacznie opóźnione. Decyzja o przesunięciu rozpoczęcia działania miejskich fontann związana była z szeregiem koronawirusowych obostrzeń. Sytuacja jednak uległa zmianie.
- Testowanie fontann rozpoczęliśmy w ostatnią niedzielę - informuje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. - Na tę chwilę przeprowadzono testy ośmiu z 11 wszystkich fontann. Test dziewiątej fontanny, tej przy Casablance, zostanie wykonany dzisiejszej nocy.
Łącznie uruchomionych ma zostać właśnie dziewięć obiektów. Ze względu na prace prowadzone przez konserwatora zabytków nie będzie działać mała fontanna w Parku Jakubowo. W lipcu ze względu na uszkodzenia nie zostanie także uruchomiona ta zlokalizowana przy Muzeum Nowoczesności.
Pozostałe mają zacząć napełniać się wodą w środę w godzinach porannych. Najdłużej będzie to trwać w przypadku fontanny w Parku Centralnym - około 12 godzin.

Wykaz fontann, jakie mają zostać uruchomione 1 lipca:
* na stawie - Park Jakubowo
* Symfonia Ptaków - Park Podzamcze
* Ryba z dzieckiem - Park Podzamcze (za Casablancą)
* przy Starym Ratuszu - Stare Miasto
* przy ratuszu (kaskada wodna)
* na stawie w Parku Kusocińskiego
* w Parku Centralnym
* na Placu Solidarności
* Skwer Nila