Więcej pieniędzy za wystawienie e-skierowania

2020-07-02 09:34:26 (ost. akt: 2020-07-02 09:45:09)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz e-skierowań.
Taką możliwość wprowadzają podpisane właśnie nowelizacje zarządzeń prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Zmiany dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne, w miejsce dotychczas stosowanych tradycyjnych, papierowych skierowań.

Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia.

W przypadku AOS - zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

To kolejne z rozwiązań promujących wdrożenie e-usług w ochronie zdrowia, które wpisują się w model płacenia za wynik – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. – E-skierowanie to kolejny, po e-recepcie elektroniczny dokument, który umożliwia pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji.

Zmiany dotyczą świadczeń udzielanych po 1 lipca br.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mega #2942646 | 81.190.*.* 2 lip 2020 18:28

    Nie masz kasy, nie ma szans, aby się wyleczyć. Dla lekarzy, im więcej chorych, tym lepiej; więcej kasy za leczenie, leki, itp.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz