Nowa szefowa ostródzkiej kultury zwalnia z powodu "nadwyżki etatów"

2020-06-30 16:29:41 (ost. akt: 2020-06-30 17:25:39)
Anna Zapaśnik Baron (z lewej) z nową panią dyrektor CK Ewą Wiśniewską podczas Dni Morza, które odbyły się w minioną sobotę w Ostródzie

Anna Zapaśnik Baron (z lewej) z nową panią dyrektor CK Ewą Wiśniewską podczas Dni Morza, które odbyły się w minioną sobotę w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum CK Ostróda

Anna Zapaśnik Baron, główny specjalista ds. kultury w Centrum Kultury w Ostródzie otrzymała właśnie wypowiedzenie. Podzieliła się tą informacją w mediach społecznościowych.
Oto, co napisała:

Jedyne co mogę dodać, że argumenty wypowiedzenia są mało inteligentne, gdyż są tylko TRZY etaty merytoryczne, po kierunkowych studiach, więc niezasadne jest mówienie, że jest nadwyżka etatów w stosunku do potrzeb. Robi to wrażenie, że ktoś nie zna potrzeb OSTRÓDY!

Kolejny argument jest jeszcze bardziej chybiony, całkowity zakaz imprez masowych, spowodowany epidemią.
Ja zajmowałam się kulturą dnia codziennego, statutową, a nie masówkami. Koncerty Noworoczne, Koncerty Galowe z okazji Świąt Państwowych, Międzynarodowy Dzień Teatru, Bliżej Tańca, organizacja wystaw prestiżowych, Turystyka Kulturalna, Podróże bez granic, Zamkowe Wieczory Kolęd, Zaduszkowe wspomnienia, Inauguracje roku kulturalnego, Dzień Działacza Kultury, Janki wianki, piosenki, letnie imprezy w zależności od posiadanych środków budżetowych, Międzynarodowe Lato z Folklorem. To nie miało być sprawozdanie, ale szukam tu imprez masowych, z powodu zmniejszenia których otrzymuję wypowiedzenie.

Kolejny argument "sarkastyczny", że posiadam źródło utrzymania w postaci emerytury i skutki społeczne będą mniejsze.
Nigdy nie sadziłam, że ustalenia wewnętrzne będą bardziej restrykcyjne od ustaw państwowych, a mój nowy pracodawca takie zastosował. Nie chcę zanudzać Państwa innymi argumentami, które dotykają dyskryminacji ze względu na wiek i posiadaną emeryturę z pensji "kulturalnej". No cóż, wybiorę się najpierw do pana burmistrza z prośba o cofnięcie wypowiedzenia.... Wierzę, że zrozumie, że mój etat wnosił do firmy wiele oszczędności, dobrych imprez, podnoszących kompetencje społeczne i oczekiwania wyrobionej publiczności Ostródy. Ostatnio mój autorski projekt zdobył 30 tys. na realizację nagrania z młodzieżą "Moralność w sieci". Jak widać "Moralność w życiu", a moralność w sieci, to dwie różne bajki... To tyle Ostródo!!! - napisała Anna Zapaśnik Baron.

Wypowiedzenie umowy o pracę dla Anny Zapaśnik Baron podpisała nowa dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie Ewa Wiśniewska. Objęła funkcję 1 czerwca. Zastąpiła Juliana Pawłowskiego po tym, jak został dyscyplinarnie zwolniony za zorganizowanie koncertu streamingowego w amfiteatrze, co (zwolnienie) odbiło się głośnym echem w ostródzkim środowisku. Sprawa jest w sądzie pracy.

O samej pani dyrektor zrobiło się też głośno. Zarzuca się jej, że program, jaki złożyła na piśmie, startując w konkursie na dyrektora, jest identyczny z programem Mariusza Sieniewicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Do sprawy odniósł się obywatelski ruch twórców, pracowników i uczestników kultury Kultura Niepodległa, który zapowiada, że o sprawie zawiadomi prokuraturę. Mariusz Sieniewicz również zapowiedział, że podejmie takie kroki.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaaa #2942352 | 82.160.*.* 2 lip 2020 09:06

  Ale sztuczny i nieszczery uśmiech nowej pani dyrektor!!! Cała ona

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jhdlx #2942318 | 31.60.*.* 2 lip 2020 08:17

   A na profilu fb dwie inne emerytki sytuację podgrzewają. Jedna, która będąc na emeryturze związana była z instytucją powiatową i dalej z poczuciem, że jest niezastąpiona. Śmieszne to i straszne. Drogie Panie, to o Was same Wam chodzi, dlatego tak boli, stąd ta solidarność. Nie jestem za tym, żeby odbierać emerytom prawa do dalszej pracy. Oczywiście, praca dalej, jeśli jest tego realna potrzeba. Ale trzymać się kurczowo, to niesmaczne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. JOJO #2942145 | 5.173.*.* 1 lip 2020 19:44

   Ależ ta urzędniczka ma gadane!Wyobrażacie sobie,że takie elaboraty rodzi przeciętna pracowniczka zatrudniona w przeciętnej firmie?Urzędnicza posadka powinna być dożywotnia,co?Płakać czy śmiać się nad Polską Rzeczpospolitą Urzędniczą?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  3. Harcerz #2941994 | 37.47.*.* 1 lip 2020 15:08

   Nasza moczymorda :) NIE ODRYWAJCIE MNIE OD KORYTA

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ROB #2941927 | 46.170.*.* 1 lip 2020 13:09

    Tak to już jest w Państwowych instytucjach, siedzą wypierdziane Panie które już dawno są na emeryturach, choćby w domach dziecka, np Szymonowo koło Małdyt, na najwyższych szczeblach patologia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD