Olsztyński szpital ze wsparciem

2020-06-30 15:16:54(ost. akt: 2020-06-30 14:03:20)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Poliklinika MSWiA w Olsztynie otrzymała dofinansowanie na walkę z koronawirusem. Umowa została podpisana wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim.
Umowa jest częścią projektu wsparcia placówek medycznych na Warmii i Mazurach przez samorząd województwa w obliczu kryzysu epidemiologicznego. Cały projekt finansowany jest zarówno w oparciu o środki własne z budżetu województwa, jak i fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

— Samorząd województwa systematycznie przekazuje dodatkowe środki do zakładów leczniczych z Warmii i Mazur z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę infrastruktury medycznej, a także zakup nowoczesnego sprzętu — mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. — Podkreślam, że wspieramy nie tylko szpitale, dla których jesteśmy organem założycielskim, ale także powiatowe, a teraz placówkę medyczną MSWiA.
Poliklinika otrzyma wsparcie w wysokości blisko 950 tys. zł.

— Środki zostaną wykorzystane przede wszystkim na wyposażenie SOR-u dla jeszcze lepszego przeciwdziałania rozprzestrzeniania się pandemii. Za te pieniądze zakupimy m.in. USG, sprzęt do trudnych intubacji, specjalistyczne łóżka wyposażone w kardiomonitor, respirator czy laryngoskop. Czyli sprzęt, który jest niezbędny do diagnozowania i leczenia pacjentów zagrożonych COViD-19 — mówi Krystyna Futyma, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.
Jak podkreśla dyrektor, warto pamiętać, że szpital jest przede wszystkim centrum onkologicznym. Dlatego tak ważna jest dokładna diagnostyka pacjentów, którzy trafiają do placówki.

Łączna kwota wsparcia placówek służby zdrowia na Warmii i Mazurach przez samorząd województwa wynosi około 78 mln zł.
an


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kolo #2941902 | 188.147.*.* 1 lip 2020 12:26

  Tylko nie dotujcie miejskiego szpitala tam pracuje Niedźwiedzki co kaleczy ludzi .Zakłada śruby przy małej przepuklinie kręgosłupa , uwaga na niedojde

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. ktoś #2941844 | 81.15.*.* 1 lip 2020 10:36

  szkoda, że dobrych lekarzy nie wspierają, wszyscy uciekli. Na chemioterapii lekarze z wiedzą jak z Gogola, be empatii, bez pomocy, bez zlecenia badań. Żenada. Prośby o zlecenie badania dla osoby chorej kończą się słowami - że na razie jest dobrze, nie ma potrzeby, profilaktyka nic nie da... No i nie dała. Szanowna Pani "lekarz" BP

  odpowiedz na ten komentarz

 3. mało im ? #2941752 | 150.129.*.* 1 lip 2020 08:32

  bogacze złodzieje wsparcia chcą ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Z"ukosa" #2941700 | 83.9.*.* 1 lip 2020 07:10

  Rozdawnictwo tej partio-mafio-kreacji stało się moda jak rurki i komórki .Ale w tym szaleństwie jest metoda...Akcja pod kryptonimem "wirus" uzasadnia łatanie dziury budżetowej szpitali i wpisuje się w marketing wyborczy ... .Drukarnia banknotów pracuje...drzewa i papier jeszcze mamy ..no to ku przyszłej inflacji ruszamy....bo do stracenia nic nie mamy ....no najwyżej stołki ..a katastrofa niech zajmą się przyszłe "matołki". Ot i cała filozofia przetrwania .."to be or not to be"..?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Niewolnik niepełnosprawny. #2941672 | 88.156.*.* 1 lip 2020 04:57

  Dobrze wyglądają za nasze podatki. Buzki uśmiechnięte ! Tak to jest wizytówka P.S.L.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (8)