Przyszedł czas na drugą turę [KOMENTARZE]

2020-06-30 11:17:17(ost. akt: 2020-06-30 10:34:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich, prognozy na kampanię przed drugą turą wyborów, która wyłoni na najbliższe 5 lat prezydenta Polski komentują parlamentarzyści z różnych partii z Warmii i Mazur.
Bogusława Orzechowska, senator Prawa i Sprawiedliwości

Zwycięstwo w pierwszej turze to jest powód do radości. Tym bardziej, że to jest niekwestionowane zwycięstwo. Oczywiście ja należę do tych polityków, ale przecież i wyborców, którzy życzyli panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie pełną wygraną już w pierwszej turze. Tak się nie stało, ale trudno się dziwić takiej sytuacji przy aż 11 kandydatach i oczywistym w skutkach rozproszeniu głosów.

Teraz będę dwa bardzo ważne tygodnie. Według mnie wyborcy kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, nie będą z jakiegoś automatu popierali konkurujących ze sobą o urząd prezydenta. Tu będzie, moim zdaniem, bardzo ważna analiza programów wyborczych i dotychczasowych dokonań. I właśnie na przedstawieniu jednego i drugiego będzie polegała teraz kampania. Nie mam wątpliwości, że przewaga zarówno w zaletach programu wyborczego, jak i w liście dokonań politycznych powoduje, że pan prezydent Andrzej Duda deklasuje swojego kontrkandydata.

Urszula Stefania Pasławska (prawnik) - kandydatka do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 1
Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynUrszula Pasławska, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego

Tym kandydatom, którzy weszli do drugiej tury trzeba zwyczajnie pogratulować. To dla nich i zwycięstwo, i wielkie zobowiązanie. Mam nadzieję, że również zobowiązanie do tego, żeby przestać prowadzić wojnę polsko-polską, a zacząć łączyć. Niestety w tej chwili na scenie politycznej jest wielka polaryzacja i zwyczajna trwa wojna. Mniej liczą się rzetelne programy i osoby, które jest prezentują.

Nasz kandydat taki program zaprezentował. I jestem całkowicie przekonana, że przyjdzie czas, kiedy zechcemy wszyscy przestać walczyć, a zacząć budować Polskę. I to będzie czas, w którym zarówno nasz kandydat, jak i nasz program zostanie doceniony. Mamy gospodarskie podejście. Nie obrażamy się na nikogo. Jesteśmy gotowi dalej ciężko pracować. Zbyt wcześnie, żeby deklarować, którego z obecnych w drugiej turze kandydatów rekomendować naszym wyborcom, jako odpowiedniejszego do funkcji prezydenta Polski. Na pewno na taką deklarację przyjdzie czas.

Anna Wasilewska (poseł) - kandydatka do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 2
Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - Anna Wasilewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej

I ja osobiście, i Koalicja Obywatelska jesteśmy zadowoleni z wyniku Rafała Trzaskowskiego. Miał krótką, bardzo intensywną kampanię. Zdajemy sobie też sprawę, że bardzo dużo pracy jest przed nami. Jestem jednak optymistką i uważam, że przekonamy wyborców pana Hołowni, a może i po części pana Bosaka do głosowania na naszego kandydata w drugiej turze.

Jest też istotna informacja, która może jeszcze troszkę poprawić nawet ten wynik z pierwszej tury. Dotychczasowe wyniki, które spłynęły nie obejmowały tych największych miast (rozmawialiśmy wczoraj przed południem - red.), a tam wiadomo, że nasz kandydat miał najlepszy wynik. My kampanię o zwycięstwo w drugiej turze zaczęliśmy już w poniedziałek. Wychodzimy z ulotkami, ze spotkaniami, z przekonywaniem do programu i osoby Rafała Trzaskowskiego. Znam Rafała Trzaskowskiego osobiście. To niezwykle zorganizowany i decyzyjny człowiek. Świetnie pracuje jako lider zespołu, ale jest też indywidualistą o dużym magnetyzmie.

SK


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyniak #2941827 | 94.254.*.* 1 lip 2020 10:03

  Duda -pomo0c,frankowicze, dwie wieże,łapówka dla księdza,zdradzieckie mordy,zabrane emerytury, 500 + na krowę i tylko 300+ na świnię, waloryzacja emerytur - 30 zł, 5 lat jeżdżenia na nartach, kilka rozbitych limuzyn - DOŚĆ twej DUDY.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. PSL przegrał z kretesem #2941384 | 83.9.*.* 30 cze 2020 16:51

  Już się z tej klęski nie podniosą, na nasze szczęście. Teraz to będzie lawinowo: nie przekroczą progu wyborczego w wyborach parlamentarnych, a potem klęska w samorządach. I nareszcie zmiana w naszym regionie, duża zmiana, korzystna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jakub #2941364 | 83.9.*.* 30 cze 2020 16:24

   dziwię się redakcji, że udostępnia ubliżające komentarze o skrajnej nienawiści np. "PEPE"

   odpowiedz na ten komentarz

  2. II TURA #2941332 | 83.9.*.* 30 cze 2020 15:44

   Idzie "rafa"..."trzask"...i po .".udzie.....żaden chirurg tego nie "pospawa"!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

  3. col #2941198 | 83.28.*.* 30 cze 2020 12:36

   Ludzie nie głosujcie na ludzi którzy ściągają okupantów do kraju i płacą za to jeszcze z naszych pieniędzy grube miliardy

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)