Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Mężczyzna zarządzający schroniskiem w Radysach aresztowany

2020-06-30 09:34:03 (ost. akt: 2020-06-30 10:01:10)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals

Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Daniela D. – osoby faktycznie zarządzającej Schroniskiem dla Zwierząt w Radysach.

— W toku prowadzonego śledztwa Danielowi D. prokurator przedstawił zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami przebywającymi w schronisku, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat — informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Zobacz także: Dramat w schronisku. Animalsi załamani skalą cierpień zwierząt Dramat w schronisku. Animalsi załamani skalą cierpień zwierząt Ponad stu obrońców zwierząt, policja i prokuratorzy interweniują w schronisku dla zwierząt w Radysach. Skala cierpień zwierząt, które miały mieć tam opiekę,...
Zobacz także: Dramat w schronisku. Szukają odpowiedzialnych za Radysy Dramat w schronisku. Szukają odpowiedzialnych za Radysy Choć interwencja w schronisku w Radysach oficjalnie się zakończyła, to nadal trwa nie tylko ewidencjonowanie zwierząt. Prokuratura sprawdza, dlaczego wcześniejsze...
I dodaje: — Mężczyźnie przedstawiono także zarzut doprowadzenia gmin do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 36.000 zł, poprzez wprowadzenie zarządu gminy w błąd co do zamiaru wywiązania się z warunków umów dotyczących wyłapywania i transportu zwierząt do schroniska, tj. o przestępstwo z art. 286§1kk zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Krzysztof Stodolny, Daniel D. miał w trakcie śledztwa grozić pozbawieniem życia jednemu z przedstawicieli organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Prokurator przedstawił mu również zarzut z art. 245kk. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł #2941148 | 83.31.*.* 30 cze 2020 11:37

  Bezwzgędne więzienie dla zwyrodnialców i dojechał łajzę w ZK

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czyli właściciel #2941089 | 31.182.*.* 30 cze 2020 10:26

  zrzuci winę na zarządzającego i pracowników , a sam będzie odpowiadał za niedopełnienie właściwego nadzoru....sprytnie. To teraz pracownicy powinni zacząć się bać, bo linia obrony właśnie została ustalona. Tak jak nie przejmował się zwierzętami tak na pożarcie rzuci pracowników i sam się wybieli. Macie swojego pracodawcę.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. takiego smroda do beczki #2941061 | 77.111.*.* 30 cze 2020 09:57

   gnuj i złodziej

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz