Dni Morza nad Drwęckim

2020-06-29 13:38:29 (ost. akt: 2020-06-29 13:41:15)

Autor zdjęcia: Archiwum Centrum Kultury w Ostródzie

W sobotę 27 czerwca na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego odbyła się tradycyjna ostródzka impreza Dni Morza.
Święto morza ma tu długą historię nie bez powodu, wszak Kanałem łączącym Ostródę z Elblągiem można dopłynąć do morza. Co roku odbywają się regaty, koncerty szantowe i pokaz fajerwerków.

W tym roku z powodu epidemii wirusa covid i związane z tym obostrzenia, niemożliwe było przeprowadzenie regat, a także pokaz fajerwerków. Nie zabrakło za to koncertów szantowych oraz parady jachtów. Na jeziorze pojawiły się pięknie przystrojone jachty, które brały udział w konkursie na najładniej przystrojoną jednostkę pływającą oraz przebraną załogę. Jury przyznało 3 główne nagrody pieniężne od burmistrza Ostródy oraz jedną nagrodę specjalną od dyrektora Centrum Kultury.

I tak:
I miejsce zajęła załoga jachtu Grus
II miejsce trafiło do załogi Kapera
III miejsce zajął Sułek
Nagroda specjalna powędrowała do jachtu Cygnus II.

Dni Morza w nieco skromniejszym wydaniu były okazją do spotkań na bulwarze i spacerów po wodzie statkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Na molo zagrali - Orkiestra Miejska, zespoły Akustik i Atlantyda oraz Zespół Pieśni i Tańca Warmia.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pawel #2941418 | 89.228.*.* 30 cze 2020 17:43

    Co to za "dni morza" łodzi, jachtów kilka... do tego fajerwerki lasey odwołane, dzieci rozczarowane.. zaczynam żałować ze nie poszedlem na referendum. Do tego jeszcze dlaczego nienaprawią tego wyciagu nart wodnych taka atrakcja przyciagajaca turystów

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD