Jeziorak rozegrał pierwszy sparing. Wysoki wynik test-meczu w Pelplinie

2020-06-27 12:04:37(ost. akt: 2020-06-27 12:36:50)
Paweł Sagan (Jeziorak Iława) w sparingu z Wierzycą Pelplin zagrał w ataku i w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

Trzy sparingi, potem pucharowa batalia z Concordią Elbląg, a następnie albo mecz 1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski albo kolejny test-mecz. Do tego oczywiście treningi – tak w dużym skrócie wyglądać będzie okres przygotowań IV-ligowego Jezioraka Iława do sezonu 2020/21.
Wierzyca Pelplin – Jeziorak Iława 3:5 (1:2)
0:1 – Sagan (16), 1:1 - (30), 1:2 – Sagan (34), 1:3 – (54, gol samobójczy), 2:3 – (59), 2:4 – Kruczkowski (83), 2:5 – Figurski (89), 3:5 - (89)

JEZIORAK: Malanowski - Neumann, Ksiuk, Kowalski, Kaźmierski, Galas, Kwiatkowski, Madej, Kuciński, Kruczkowski, Sagan,
Zagrali także: Włodarczyk – Figurski, Miązek, Szczepański, Stanikowski,

Dziś przed południem (27 czerwca) Jeziorak rozegrał pierwszy z serii sparingów. Według pierwotnych planów do sobotniego spotkania z Wierzycą (IV liga pomorska) miało dojść w Iławie o 12.00, ostatecznie zespół grającego trenera Wojciecha Figurskiego wybrał się do Pelplina, a pierwszy gwizdek rozbrzmiał o 10.00.

>>> Iławianie po pierwszej połowie prowadzili 2:1, oba gole dla gości zdobył Paweł Sagan. Druga część spotkania przyniosła podwyższenie prowadzenia, a na listę strzelców wpisał się jeszcze testowany w iławskim zespole Radosław Kruczkowski (grał w pomocy) oraz trener Figurski. Padł także gol samobójczy na korzyść Jezioraka.

- W ataku czuliśmy się dziś bardzo dobrze, zresztą wskazuje na to rezultat. Mam za to pewne uwagi do naszej gry obronnej. O ile pierwszy gol, zdobyty przez Wierzycę z rzutu wolnego, to było trafienie w stylu „stadiony świata”, o tyle drugi, strzelony po dośrodkowaniu, możemy zapisać na konto naszych błędów – mówi Figurski.

- W maju ostro trenowaliśmy, potem mieliśmy kilka tygodni przerwy, a od wtorku 23 czerwca wznowiliśmy treningi. Teraz budujemy formę na nowy sezon, a to jeszcze trochę potrwa. Po meczu w Pelplinie stwierdzam jednak, że moja drużyna jest dobrze przygotowana pod względem motorycznym – dodaje szkoleniowiec IV-ligowej ekipy z Iławy.

W meczu z Wierzycą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miało dwóch nowych zawodników w kadrze Jezioraka. To pomocnicy: Michał Kwiatkowski (ostatnio GKS Wikielec) i Radosław Kruczkowski (Unia Susz). Jak się dziś spisali? - Nie chciałbym oceniać ich indywidualnie, cały zespół zagrał dobrze, także Michał i Radek. Obaj udanie wkomponowali się na boisku do naszego zespołu – mówi trener Jezioraka.

>>> Za tydzień Jeziorak zagra sparingi z KP Starogard Gdański (sobota 4 lipca, godzina do ustalenia, wyjazd), a za dwa - z Lechem Rypin (sobota 11 lipca, godzina 13.00, wyjazd). Natomiast w sobotę 18 lipca iławian czeka mecz 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Concordią Elbląg. Jeśli Jeziorak wygra, to w kolejny weekend rozegra mecz półfinałowy WPP. Jeśli jednak odpadnie, to trener Figurski ma już na ten termin ustawiony sparing z Powiślem Dzierzgoń.