Inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców

2020-06-26 11:38:00 (ost. akt: 2020-06-26 11:39:53)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

25 czerwca w Kisinach odbyło się uroczyste oddanie do użytku odcinka drogi między Działdowem a Mławką. Wybudowano nowy ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Inwestycja bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.
Uroczystego otwarcia dokonali marszałek Gustaw Marek Brzezin, starosta działdowski Paweł Cieśliński, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, wójt gminy Działdowo Mirosław Zieliński i radny gminy Mateusz Wiszowaty.

— Mamy przykład realizowania młodego programu- budowy ciągów pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich. W ubiegłym roku program ten został rozpisany. Zasada jest taka, że inwestycję w 50% finansuje samorząd województwa, a kolejne 50% pochodzi z budżetów miasta, gmin, powiatów. Koszty oczywiście są, ale bezpieczeństwo użytkowników jest bezcenne — mówił Gustaw Marek Brzezin- marszałek województwa warmińsko- mazurskiego.

Obrazek w tresci

— Jest to bardzo ważny i długo oczekiwany przez mieszkańców odcinek ciągu pieszo-rowerowego. Jest to odcinek, który poprawi bezpieczeństwo użytkowania naszych mieszkańców, ale jest to również odcinek rekreacyjno-wypoczynkowy. Jest też jeden z elementów dalszej infrastruktury. Od ponad 10 lat trwały zabiegi, żeby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Udało się dzięki dofinansowaniu od pana marszałka, ale również dzięki wsparciu samorządowców. Cieszę się, że te wspólne działania przyniosły pozytywne efekty — mówił Paweł Cieśliński- starosta działdowski.

Obrazek w tresci

— Bardzo dziękuję za zaproszenie. Cieszę, się , że Gmina Miasto Działdowo mogła uczestniczyć i partycypować w kosztach tej inwestycji. Ta inwestycja pokazuje nam, jak ważna jest współpraca. Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców Działdowa i obiecuję, że na pewno będziemy z tej ścieżki korzystać — mówił Grzegorz Mrowiński- burmistrz Gminy Miasta Działdowo.

Obrazek w tresci

— Rozmowy na temat ciągu pieszo-rowerowego rozpoczęły się dużo wcześniej. Pierwsze działania podejmowane były za kadencji obecnego pana starosty. Widzimy ile samochodów jeździ tą drogą, dlatego bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Dziękuję w imieniu mieszkańców Kisin, którzy tą drogą dojeżdżają do pracy — mówił Mirosław Zieliński- wójt gminy Działdowo.

Obrazek w tresci

— W imieniu mieszkańców Kisin bardzo dziękuję za wykonanie tej inwestycji. Inwestycja ta jest pięknym przykładem współpracy samorządowej i pokazuje jak wiele możemy zrobić razem — mówił Mateusz Wiszowaty- radny gminy Działdowo.

Obrazek w tresci

Koszt zadania na odcinku blisko 1,5 km wyniósł 4,2 mln zł. Środki pochodziły z budżetu samorządu województwa, a także budżetów miasta, gminy i powiatu Działdowo.

Po części oficjalnej samorządowcy symbolicznie przecięli wstęgę oraz rowerami przemierzyli świeżo oddany do użytku ciąg pieszo-rowerowy.

Tego samego dnia został oddany do użytku przejazd między Gralewem Stacją a Uzdowem.

Inwestycja obejmowała nową konstrukcję nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, budowę ciągu pieszo-rowerowego, chodników, zatok postojowych, oznakowań na odcinku o długości blisko 2 kilometrów.

Koszt zadania wyniósł 6,3 mln zł.

zlObrazek w tresci

Zaproszeni goście

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rowerzysta #2939854 | 188.146.*.* 26 cze 2020 17:01

    Wykonawca tego ciągu powinien pojechać na szkolenie do Uzdowa i popatrzeć jak tam można było super wykorzystać środki a nie zmarnować ponad 4 mln.Na tej ścieżce oprócz tarki spowodowanej ciężkim sprzętem wykonawcy są jeszcze co rusz przeszkody w postaci poprzecznych krawężników a wystarczyło położyć je na wjazdach wdłuż ścieżki tak jak zrobiono to we wspomnianym Uzdowie.Wstyd że odebrano tego bubla.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jaki #2939727 | 176.103.*.* 26 cze 2020 13:09

    Bardzo ładne czerwone buciki. Jaka firma i po ile chodzą

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)